Betonu kazıp fidan diktiler

İstanbul Forumları adı altında toplanan yaklaşık bin kişi Kadıköy'de "ODTÜ Yalnız Değildir" sloganıyla eylem düzenledi. Eylem sonunda Kuşdili otoparkında kazmalarla beton kazılıp fidan diktiler

25 Ekim 2013, Cuma 00:34
A A

Kadıköy Boğa Meydanı’nda akşam 20.00 sıralarında toplanan grup burada "ODTÜ yalnız değilsin, Kadıköy Seninle" "Her yer ODTÜ Her yer Direniş" sloganları atarak Bahariye Caddesi’nde yürüyüşe başladı. Bahariye Caddesi’nde yürüyüş sırasında bazı belediye otobüsleri grubun yolu kapatmasından dolayı bir süre beklemek zorunda kaldı. Bir vatandaşta gruptakilere yolu açmaları konusunda uyarıda bulundu.

Gruptakiler yolu açıp otobüslere yol verirken, belediye otobüslerinin ön ve arka kısımlarına sprey boyayla "ODTÜ’ye gider" yazıldığı görüldü. Yaklaşık bin kişiden oluşan grup Kadıköy meydana kadar inip tekrar Boğa Meydana doğru yürüdü.

Grup buradanda sloganlar eşliğinde Kuşdili otoparkına doğru yürümeye devam etti. Yürüyüş sırasında gruba ağaç kostümlü 7 kişi de eşlik etti. Gezi olayları ve devamındaki olaylarda hayatını kaybeden 7 kişinin simgelendiği yürüyüş Kuşdili otoparkında son buldu.

KAZMAYLA BETONU KAZIP FİDAN DİKTİLER

Gruptakilerden bazıları ellerine aldıkları kazmayla beton zemini kazmaya başladı. Uzun uğraşlar sonunda beton zemini kazan eylemci grup yanlarında getirdikleri çam fidanını toprağa dikti. Grup Kuşdili otoparkındaki etkinliğin ardından olaysız bir şekilde dağıldı.


Ramazan ALMAÇAYIR / İstanbul, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.