Beyaz ayakkabıları temizlemek için 4 etkili yöntem

Beyaz ayakkabı temizlemek dünyanın en zahmetli işi olabilir. Özellikle havalar ısınınca mutlaka ilk tercihler arasında yer alan beyaz ayakkabıların temizliği her zaman baş belasıdır. Peki, beyaz ayakkabı nasıl temizlenir? İşte beyaz ayakkabı temizleme ve bakımı hakkında bilgiler.

21 Mayıs 2020, Perşembe 17:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Her ne kadar çabuk kirlense dahi özellikle beyaz spor ayakkabılar vazgeçilmezdir. Yaz aylarına girildiği andan itibaren sezon boyunca giyilen beyaz ayakkabılar için, bu sebepten düzenli temizliğinin yapılması büyük öneme sahiptir. Hem içerisine nüfuz eden bakteri ve mikropları temizlemek hem de güzel bir görünüm sağlamak için temizliğinin yapılması gerekir.

Beyaz ayakkabılar nasıl temizlenir?

Beyaz ayakkabılar nasıl temizlenir?

  • Karbonatı sabun ve su ile karıştırarak yıkanmış beyaz ayakkabıyı fırçalayabilirsiniz.
  • Beyaz sirke kullanarak birkaç damla ile temizleyebilirsiniz.
  • Sıvı şampuan kullanarak bir diş fırçası ile temizlik yapabilirsiniz.
  • Lastik kısımlarını aseton yardımıyla tertemiz hale getirebilirsiniz.

Farklı marka ve modellerde değişik malzemelerle hazırlanmış beyaz ayakkabılar için evde kolaylıkla temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıdaki farklı yöntemlerden birini kullanabilir; ayakkabınızın yeniden ilk günkü beyaz halini almasına fırsat tanıyabilirsiniz. Tabii bunu gerçekleştirirken mutlaka ayakkabının üzerine fazla bastırmadan, hafifçe ovalayarak yapmaya özen gösterin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gerçek saçını hiç görmediğimiz 8 ünlü