Bildiğiniz filmler hakkında, bilmediğiniz 10 ilginç bilgi

Bu filmlerin çoğunu izlediniz ama muhtemelen nasıl çekilmiş, hikayeler nasıl ortaya çıkmış bilmiyorsunuz. Bazen bir film hakkındaki ilginç bilgileri öğrenmek, filmi izlemekten daha keyifli olabilir. İşte bildiğiniz filmler hakkında bilmediğiniz 10 ilginç bilgi!

25 Haziran 2020, Perşembe 23:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
The Matrix

The Matrix

Kült film The Matrix’in yönetmenleri Wachowski Kardeşler, filmde rol alması için Kung Fu koreografı Woo-Ping Yuen’e teklif götürmüşlerdi. Ancak Yuen bu teklifi geri çevirmişti. Bu duruma oldukça üzülen yönetmen kardeşler yeni bir formül üreterek filmde rol alan oyuncuların çekimlerden önce dört ay boyunca Woo-Ping Yuen’den eğitim almalarını sağladı.

Baba (The Godfather)

Baba (The Godfather)

Fotoğrafta gördüğünüz efsane filmin açılış sahnesindeki kedi aslında senaryoda yer almıyor. Marlon Brando’nun kucağında tuttuğu kedi, yönetmen Coppola’nın Paramount’taki partide bulduğu bir sokak kedisiydi.


Armageddon

Armageddon

NASA, bu filmi yönetim eğitim programlarında gösterdi. Yeni yöneticilerden filmdeki hataları bulmaları istendi. Sonuç olarak en az 168 hata bulundu.

Elizabeth: Altın Çağ (Elizabeth: The Golden Age)

Elizabeth: Altın Çağ (Elizabeth: The Golden Age)

Elizabeth: Altın Çağ (Elizabeth: The Golden Age) filmindeki dönemde, St. Paul’s Katedrali’nde inşaat devam ediyordu. Filmin çekildiği dönemde ise tarihi St. Paul’s Katedrali’nin tadilata ihtiyacı vardı. Yönetmen Shekhar Kapur, doğaçlama bir sahneye karar vererek, gerçek işçilere kostüm giydirdi, ellerinde aletleriyle katedralde tadilat yapmalarını istedi. Filmdeki işçiler gerçek taş ustaları ve inşaat işçileriydi.

Sınırsızlar Kulübü (Dallas Buyers Club)

Sınırsızlar Kulübü (Dallas Buyers Club)

2014 yılında En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı Oscar’ını kazanan Sınırsızlar Kulübü (Dallas Buyers Club) filminin makyaj bütçesi sadece 250 dolardı!


Diriliş (The Revenant)

Diriliş (The Revenant)

Leonardo DiCaprio, vejateryen olmasına rağmen filmde bir bizonun karaciğerini çiğ çiğ yedi. DiCaprio, The Revenant’ın, kariyerinin en zorlu performansı olduğunu söyledi. Bunun karşılığı olarak uzun zamandır beklediği En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına kavuştuğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Wonder Woman

Wonder Woman

Gal Gadot, aksiyon dozu hayli yüksel Wonder Woman filminin çekimleri esnasında 5 aylık hamileydi! Göbeği belli olmaya başlamıştı. Dolayısıyla göbek bölgesi yeşil olan bir kostüm giydirildi, post prodüksiyonda göbeği küçültüldü.

Terminatör (The Terminator)

Terminatör (The Terminator)

Film çekimleri esnasında verilen bir arada Arnold Schwarzenegger, Los Angeles’ta bir restorana yemek almak için gitti. Ancak yüzünde hala Terminator makyajı olduğunu fark ettiğinde çok geçti.

Fight Club

Fight Club

Filmde neredeyse her sahnede bir Starbucks bardağı vardı. Üstelik bu bir reklam çalışması olarak dahi yapılmadı. Daha çok iğneleme yapmak için kullanılan yöntem, anlam olarak Los Angeles'da aşırı fazla Starbucks bayiisi olduğunu ve insanların bundan kaçamadığını göstermekti.

Oz Büyücüsü

Oz Büyücüsü

Judy Garland kilo alıp görünüşünde değişiklik olmaması için "diyet" adı altında aç bırakılıp sigara içirildi. Çekimler olduğu süre içerisinde her gün yalnızca yarım kase çorba ve bir adet salatalık ile geçindi. Üstelik bunların yanında oyuncuların uyumakta problem yaşamaması için her akşam belirli saatlerde stüdyo kliniğine gidip belirli ilaçlarla uyuması zorunlu kılındı. Film çekimleri esnasında 16 yaşındaki Garland çok erken yaşlarda uyuşturucu ve ilaç bağımlısı oldu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Michael Jackson'a dair bilinmeyen 10 detay