Bilim - Teknoloji iPhone 15 Pro Max, en ince çerçeveyle gelebilir
Paylaş
iPhone 15 Pro Max, en ince çerçeveyle gelebilir

Apple'ın iPhone dedikoduları bu kez çerçeveye odaklandı...

Apple'ın iPhoneX modeli, telefonun her yanında eşit incelikte çerçeve (tepedeki çentiği hariç) fikrinin öncüsü olarak 2017'de piyasaya çıkarken diğer telefon üreticileri bu teknolojiyi yakalamayı başardı. Apple iPhone'larında çerçeve kalınlığını zamanla -bazen neredeyse hiç fark ettirmeden- azaltırken söylentiler yeni iPhone 15 Pro'da neredeyse çerçeve olmayacağı yönünde!

Haberin Devamı

Söylentileri sızdıran MacRumors'dan Ice Universe, özellikle iPhone 15 Pro Max'in tüm kenarlarında yalnızca 1.55 milimetre çerçeve olacağını iddia ediyor. Bilindiği üzere Xiaomi 13 Pro'da çerçeve kalınlığı 1.81 mm, Samsung Galaxy S23'te bu kalınlık 1.95 mm, iPhone 14 Pro'da ise kalınlık 2.17 mm; bu da eğer iddia doğru çıkarsa iPhone 15 Pro Max bu alanda önemli bir adım atmış olacak.

Bir telefonun en ince çerçeveye sahip olmasını açıkçası adım adım takip etmiyoruz ancak daha dikkat çekici ve ince çerçevenin de rol oynadığı bir parametre olan ekran-gövde oranı söz konusu olduğunda yeni iPhone'lar piyasadaki en iyi telefonlar arasında olacak gibi görünüyor. Bununla birlikte yalnızca iPhone 15 Pro modellerinin süper ince çerçeveleri olacağının altını çizmekte fayda var zira normal iPhone 15 ve iPhone 15 Plus muhtemelen biraz daha kalın çerçevelere sahip olacak.

Haberin Devamı

Mashable Türkiye haberinin devamı için tıklayın...