Bingöl'deki yasak uzatıldı

Bingöl merkez ve 7 ilçede 23 alandaki "özel güvenlik bölgesi" uygulamasının süresi uzatıldı.

02 Nisan 2017, Pazar 14:08
A A
Bingöl'deki yasak uzatıldı
Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütlerinin son zamanlarda  yaptıkları saldırıların kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini olumsuz yönde  etkilediği belirtilerek, asayişi temin etmek için her türlü tedbirin alındığı  ifade edildi.
 
Açıklamada,  Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu  uyarınca Merkeze bağlı Ortaçanak, Hasar Yaylası ve Hasar Tepe bölgesi, Feratan ve  Çır Yaylası, Merdiven Deresi, Adaklı'nın Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey,  Maltepe Vadisi, Genç ilçesinin Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman,  Şekeran bölgeleri, Solhan'ın Yenibaşak-Doğuyeli bölgeleri, Yayladere'nun  Horivanik ve Tahkim, Kırköy ormanları, Manav Deresi, Güneşlik, Gökçedal  bölgeleri, Kiğı'nın Çomak Deresi, Karlıova'nın Karacehennem Ormanları ile  Yedisu'nun Akımlı Yaylasında 17 Martta ilan edilen özel güvenlik bölgesi  süresinin 15 Nisan'a kadar uzatıldığı kaydedildi.

AA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.