Binlerce liralık Hermes çantalar sebze oldu

Hermes markasının binlerce liraya satılan Birkin model çantaları, sanatçı Ben Denzer'ın elinde sebzeye dönüştü. Denzer, klasik çantayı sebze ve meyvelerden yeniden tasarladı. Öte yandan birçok kişi tarafından bir statü sembolü olan Birkin model çantalar, bu yıl 40 yaşında!

08 Haziran 2021, Salı 15:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dudak uçuklatan fiyatlarıyla bilinen moda markası Hermes, Birkin model çantalarının yeni tasarımıyla herkesi şaşkına uğrattı.

Ben Denzer'in yeniden tasarladığı Birkin çantalar, Hermes'in Instagram hesabından yayınlandı. Ancak bu sefer çantalar sebze ve meyvelerden yapılmıştı.


Muz, elma, lahana, kuşkonmaz ve salatalıklardan tasarlanan klasik Birkin çantaların kamera arkası görüntüleri de sanatçının sosyal medya hesabında yayınlandı.

ÇANTALAR ŞİMDİ 40 YAŞINDA

İlk olarak 1981 yılında tasarlanan Birkin çantalar şimdi 40 yaşında. Adını ise dönemin popüler oyuncusu Jane Birkin'den alıyor.

BİRKİN ÇANTALARIN HİKAYESİ

BİRKİN ÇANTALARIN HİKAYESİ

NTV'de yer alan habere göre, Serge Gainsbourg ile yaşadığı dillere destan aşkla 70’li yıllara damgasını vuran Jane Birkin, Londra’dan Paris’e yaptığı yolculuklardan birinde uçakta Hermès’in üst düzey yöneticilerinden Jean-Louis Dumas ile karşılaşır. Birkin’in hafta sonu seyahati için hasır bir çantaya sığdırdığı eşyalarının yere dökülmesi üzerine yardıma koşan Jean-Louis Dumas ile yolculukta başlayan sohbet, güzel oyuncunun ‘’Neden Hermès Kelly’den daha büyük, fakat Serge’nin (Gainsbourg) bavulundan daha küçük bir çanta yapmıyorsunuz?” sorusu üzerine, Birkin çantanın ortaya çıkmasıyla sonuçlanır.

Jane Birkin’in o uçak yolculuğu sırasında önündeki kese kağıdına yaptığı eskizlerle ortaya çıkan çanta, ilham kaynağı Birkin’in adını alır ve çok geçmeden bir statü sembolü haline gelir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burca göre ideal saç modelleri