Bir geliyor, bir gidiyor!

Bu popüler uygulama, dünyanın yayınlanıp geri çekilme rekorunu kırmak üzere...

16 Ağustos 2013, Cuma 16:00
A A

Google ve Microsoft'un ilişkisi, Microsoft'un kendi hazırladığı, Windows Phone için YouTube uygulaması nedeniyle zaten pek iyi değildi. Yine de Microsoft, Google reklamlarına da yer verip YouTube uygulamasını geçtiğimiz gün tekrar yayınlamış, bir nevi, Google'ın taleplerini dikkate almıştı. Ancak bu yeni uygulama da Google tarafından engellendi ve yine, iki şirketin arası çalkalanmaya başladı. Böylece Microsoft'un Windows Phone için sunduğu YouTube uygulaması, ikinci kez engellemiş oldu.

Google'ın Windows Phone'daki yeni YouTube uygulamasını engellemesinin nedeni ise, Google standartlarına uymuyor olması. Google şu an hiçbir ürününün Windows Phone'da kullanılmasını desteklemiyor. Dahası Gmail hesabını Windows Phone'a kolayca eklemenizi sağlayan işlevler de tehlikede.

Bu gelişmeler üzerine Microsoft, yayınladığı uzunca mektupta Google'ın YouTube uygulamasını engellemesinin nedeninin HTML5 kullanmamaları olduğunu söyledi. Microsoft'a göre bu oldukça garip bir istek, zira iOS ve Android'deki YouTube uygulaması da HTML5 kullanmıyor; dahası HTML5 kullanmak önemli ölçüde zaman ve kaynak harcanması demek.

Microsoft, açıklamasında Google'ın Windows Phone kullanıcılarının Android ve Apple'daki deneyimi yaşamasını istemediğini, itirazlarının mazeretten ileri gitmediğini de söylüyor. Yine de Microsoft, bu durumu ve Google'ın hukuki endişelerini gidermek üzere Google ile beraber çalışmak ve YouTube'u Windows Phone'a getirmek konusunda istekli.

Resimlerle: En iyi ve ücretsiz 26 Microsoft aracı!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.