Bir kalıp sabun ile evinizde mucizeler yaratın

Evde yaşanan birçok problemi bir adet doğal kalıp sabunla çözebilirsiniz. Nasıl mı? Haberimize bir göz atın.

11 Haziran 2020, Perşembe 09:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kötü kokan kıyafetler

Kötü kokan kıyafetler

Kokusunu sevdiğiniz bir sabunu kıyafet dolabınıza koyarsanız kıyafetlerinizin kokmasını önlemiş olursunuz. Dilerseniz sabunu kumaşa sarıp da koyabilirsiniz ama sabunun kokusunu yayabilmesi için kumaşın ince olmasına dikkat edin.


Duvardaki çivi deliklerini doldurma

Duvardaki çivi deliklerini doldurma

Bir kalıp sabunla çivi deliklerinin üzerini ovun ve ardından deliğin dışında kalan sabunları bir bez yardımıyla temizleyin.


Gözlük camlarına kalıcı çözüm

Gözlük camlarına kalıcı çözüm

Gözlüklerinizi parlatmak ve buğulanmasını önlemek istiyorsanız sabun kullanabilirsiniz. Gözlüğünüzü ılık suyla ıslatın. Ardından gözlük lenslerinin her iki tarafını da sabun kullanarak yumuşak hareketlerle ovun ve ardından mikrofiber bez yardımıyla temizleyin.


Cam gibi aynalar

Cam gibi aynalar

Bir kalıp sabunu alın ve dikkatlice aynanın her tarafına sürün. Aynayı tamamen sabunla kapladıktan sonra bir bez ya da pamukla tertemiz olana kadar ovun.


Süs bitkisi koruyucu

Süs bitkisi koruyucu

Sabun bitkilerinizdeki zararlı bakterilerin gitmesini ve bitkilerinizin daha uzun süre yaşamasını sağlar. Organik malzemelerden üretilmiş bir sabunla bitkilerinizin çok daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. 1 litre suya bir yemek kaşığı sıvı sabun ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Bu karışımı bir püskütücüyle bitkilerinize düzenli olarak sıkın.


Cam kırıkları

Cam kırıkları

Cam kırıklarını temizlemede en büyük yardımcınız sabun olabilir. Bir cam kırıldığında büyük parçaları toplamak kolaydır, zor olan ise gözle görmekte zorlanacak kadar küçük parçalardır. İşte bu durumda bir kalıp sabunla yerdeki küçük cam parçalarını temizleyebilirsiniz. Sabunu cam parçalarının üstünde yavaşa gezdirin, bütün kırık parçaların sabuna yapıştığını göreceksiniz.


Gıcırdayan kapılar

Gıcırdayan kapılar

Sabunu evdeki eşya veya araç gereçleri tamir etmek için kullanacağınızı düşünür müydünüz? Gıcırdayan kapınızın menteşelerini bir kalıp sabunla ovalayın ve iyice yayılması için kapıyı birkaç kez açıp kapatın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER SKT ile TETT arasında ne fark var?