Bir kitap Fransa'yı birbirine karıştırdı

Fransa'da eski Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner'in kızı Camille Kouchner'in yazdığı ve çocuklara yönelik cinsel taciz iddiaları içeren Büyük Aile (La Familia Grande) adlı kitap ülkede tartışma yarattı.

18 Şubat 2021, Perşembe 17:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fransa'da eski Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner’in kızı Camille Kouchner’in, erkek kardeşi Antoine’ın 14 yaşındayken üvey babası tarafından cinsel istismara uğradığı iddialarını kaleme aldığı kitabının yayınlanmasının ardından aile içi cinsel istismar mağdurları, sosyal medyada kampanya başlattı.

Kitabın yayınlanmasının ardından binlerce aile içi cinsel istismar mağduru sosyal medyada "sen de anlat" etiketiyle yaşadıklarını anlattı. Sosyal medyada başlayan hareket ile aile içi cinsel istismara yönelik tepkiler çığ gibi büyürken, kampanyanın ulaştığı boyut hükümet üzerindeki baskıyı arttırdı. Tartışmalara dahil olan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, aile içi cinsel istismar mağdurlarının yanında olduğunu göstermek için sosyal medya hesabından görüntülü bir mesaj yayınladı.

Macron mesajında, "Buradayız. Sizi dinliyoruz. Size inanıyoruz. Artık hiçbir zaman yalnız kalmayacaksınız" ifadelerine yer verdi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD'de 'son arzu' cinayeti: Hastaneyi basıp doktoru öldürdü