Bir köy böyle isyan etti: Komşu köyden yıllardır dayak yiyoruz!

Bursa'daki Fadıllı köyünde oturanlar, komşu oldukları Akçalar köyü sakinlerinden dayak yemekten usandıklarını söyleyerek isyan etti. Fadıllı köyünden Neslihan Ekşi, "Yol üzerinde 50 kişilik grup bizleri darp ediyor. Zincirle dövüp 'Öldü' diye bırakıyorlar" dedi

08 Ekim 2018, Pazartesi 10:41 Son Güncelleme:
A A

Bursa Nilüfer'deki Fadıllı Köyü'nde yaşayanlar neden çıktığı bilinmeyen husumetten dolayı komşu köyleri Akçalar sakinlerinden öldüresiye dayak yediklerini iddia etti. Fadıllı köylüleri bu durumun yetkililer tarafından bir an önce önlenmesi gerektiğini söyledi.


Köy meydanında toplanan kadın-erkek onlarca Fadıllı köylü, başvurmadıkları yetkili merci kalmadığını ancak buna rağmen dayak yemekten kurtulamadıklarını belirterek yaşanan duruma isyan etti.Şehir merkezine ulaşım için tek yollarının komşu köyden geçtiğini belirten köylüler, "Araçları durdurup bizleri öldüresiye dövüyorlar" dedi. Bir kişiye 60 kişinin saldırdığını iddia eden Fadıllı köyü sakinleri "Gençlerimizi dövüp 'Öldü' diye bırakıyorlar" şeklinde konuştu.

Bu şiddetin bir an önce son bulması gerektiğini belirten Fadıllı Köyü sakinlerinden Neslihan Ekşi, "Köyümüze 5 kilometre uzaklıktaki komşu köyü halkıyla ciddi anlamda sorunlar yaşıyoruz. Fiziksel, psikolojik ve sosyal şiddetlerine maruz kalıyoruz. Bu duruma sadece Fadıllı Köyü'nden olduğumuz için maruz kalıyoruz. Fadıllı Köyü'nden olduğumuz için yol üzerinde 50 kişilik grup darp ediyor. Zincirle dövüp 'Öldü' diye bırakıyorlar. Bu olayın boyutları çok içler acısı halde. Bizim amacımız barış, bu olaylar 50 yıldır devam ediyor. Artık can güvenliğimiz yok. Şikayette bulunmadığımız yer kalmadı, durumu kaymakama kadar ulaştırdık. Hiçbir kalıcı sonuç alınamadı. Biz herhangi bir sağlık, eczane ihtiyacımızı karşılamak için o köyden geçtiğimizde sıkıntı yaşıyoruz" diye konuştu.


Çocuklarının komşu köy çocukları tarafından darp edildiğini ifade eden köylü kadınları, "Bu kavgaların neyin kavgası olduğunu bilmiyoruz. Çocuklarımızı 20 kişi saldırarak demir çubuklarla dövüyorlar. Askerden izne gelen çocuğu dövdüler. Bu iş çığrından çıktı artık. Biz kavga huzursuzluk değil, kardeşlik ve komşuluk istiyoruz" açıklamasında bulundu.Öte yandan Akçalar Köyü sakinleri ise esas mağdurun kendileri olduğunu belirterek defalarca Fadıllı köylülerinden dayak yediklerini ifade ettiler.


İHA

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.