Bir matematiği var: Hangi tene hangi parfüm?

Parfüm seçimi nasıl olmalı? Diğer bir şekilde pafümü neye göre seçmeli? Elbette teninize göre. Peki hangi tene hangi parfüm gider? Nasıl ki bir elbise her kadında aynı şekilde durmuyorsa, bir parfüm de her kadında aynı şekilde durmayacaktır. Kişinin ten renginin beyaz, esmer, buğday ya da kumral olması, her parfümün o kişide nasıl duracağını etkiler. Yalnızca tenin rengiyle de sınırlı kalmayıp, cildin yağlı ya da kuru olmasının da parfüm seçiminde etkili olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

03 Mart 2021, Çarşamba 09:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Esmer tenler

Esmer tenler

Esmer tene sahipseniz, muhtemelen cildiniz yağlıdır. Bu sebepten, seçeceğiniz kokunun teninize uygun olabilmesi için egzotik bir koku olması önemlidir. Bu kokuların özünde sıcak, tutkulu ve şehvet uyandırıcı esanslar yatar. Temelinde misk, amber, değerli ağaçlar, vanilya gibi özler, yanlarında ise baharatlar ve egzotik ağaçlar bulunur.

Beyaz tenler

Beyaz tenler

Beyaz tenli kadınların pek çoğunun cilt tipi kurudur. Asit oranı düşüktür. Bu nedenle beyaz tenli kadınlar, çiçek özlü kokuları tercih ederlerse çok daha doğru bir karar vermiş olurlar. Zaten ciltleri de kuru olduğu için bu tip kokular, beyaz tenli kuru ciltli kadınlara daha çok yakışacağı gibi, bir de parfümün daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Buğday ten

Buğday ten

Gelelim buğday tene, ya da diğer bir deyişle kumral tene. Bu ten rengine sahip kadınların, zengin bir içeriğe sahip olan şipre tercih etmeleri uygun olacaktır. Şipre, turunçgil, meşe yosunu, patçuli ve misk esanslarını bünyesinde barındırır. Buğday tenli kadınların teninde benzersiz duracak bu koku, aynı zamanda onların imzası gibi olacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ciltte koyu lekelere neden olan 7 durum