Bir sonraki Joker kim olmalı?

Geçtiğimiz yıllarda pek çok yetenekli oyuncuyu ikonik Joker rolünde izleme şansını elde ettik. Jack Nicholson'ın hafızalarda yer edinen versiyonundan, Tim Burton'ın Batman uyarlamasına ya da daha yakın zamana gelirsek Heath Ledger'ın muhteşem rahatsız edicilikteki Oscar ödüllü performansından Joaquin Phoenix'in Joker'ine... Bu rolü oynama şansı elde eden tüm aktörler harika işler çıkardı. Peki bir sonraki kişi, kim olmalı? İşte Joker rolünün altından kalkmaya aday 5 aktör!

01 Nisan 2020, Çarşamba 16:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

Pek çok sinemasever, Daniel Radcliffe'i halen 'çocuk yıldız' olarak hatırlasa da Harry Potter'dan bu yana büyük rol katetti. Serinin bitiminden bu yana çeşitli film şovlarda sürpriz rollerle karşımıza çıktı. Çakı Gibi, Boynuzlar ve son olarak Guns Akimbo gibi filmlerde çocuk star imajından sıyrılmak için büyük çaba gösterdiğini kanıtladı. 


Doğru rollerde hayli cesur olabileceğini gösteren Radcliffe, kendisiyle daha büyük bir yarışa da girebilir aslında. Bunu, son yıllarda aldığı rollerden giderek tahmin etmek çok da zor değil. Şu haliyle de Joker'e Harry Potter'dan daha çok yakışacağı kesin. 


Macaulay Culkin

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin 90'ların başında gezegenin en ünlü film yıldızlarından biriydi. Evde Tek Başına'nın yıldızı, özellikle genç nesilin en sevdşpş oyuncukardan oldu. Ancak 2000'lerin başında spot lambalarının altından tamamen çekildi ve diğer projelerine odaklandı.

Son yıllarda neredeyse birlikte doğduğu mesleğine döndü, Adam Green's Aladdin gibi ilginç sanat çalışmalarına yöneldi. Daha önce Altın Küre adaylığı da yakalayan Culkin, Joker için ilginç bir isim olabilir.

Nicolas Cage

Nicolas Cage

Çünkü neden olmasın? Daha çok baskın karakterlerle bilinen Cage, aynı zamanda deliliğiyle de ünlü. Ne yapacağını asla bilemediğimiz aktör, işte tam da bu nedenle Joker için iyi bir isim. Joker'i oynaması fikri bazılarına garip gelebilir ama, tam garip olmasına yol açan nedenlerden dolayı Cage'in Joker'i hayatında en az bir kez oynaması gerekiyor. Ayrıca çizgi romanlara hiç de uzak bir oyuncu değil. Daha önce Hayalet Sürücü'de oynamış, Superman'i seslendirmişti. 

Willem Dafoe

Willem Dafoe

Willem Dafoe'nin kariyeri birinci sınıf rollerle dolu. Çok çeşitli rolleri canlandırma yeneteğine sahip, karakteristik yüz hatlarından belki de, tam bir karakter oyuncusu. The Florida Project ve The Last Temptation of Christ gibi filmlerde naif rolleri çok iyi icra etse de daha çok kötü rollerle biliniyor.

80'li yıllarda Dafoe'nin Joker'i oynayacağı dedikoduları yayılmış ancak hiç gerçeklememiş. Fakat hiçbir şey için geç değil!


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 10 'sosyal izolasyonda aşk' filmi