Bir Zamanlar Çukurova’nın Hünkar Yaman’ı Vahide Perçin sosyal medyayı hüzne boğdu! Dizi Postası 9-16 Kasım

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Bu hafta Kırmızı Oda ve Bir Zamanlar Çukurova yine herkesi gözyaşlarına boğarken, Ramo dizisi tam 7,5 saat Twitter'ın gündeminde kaldı. Vahide Perçin'in ardından bir ismin daha Bir Zamanlar Çukurova'ya veda edeceği konuşuluyor. Dizilerle ilgili şooook gelişmelere de şöyle bir bakış atalım. Televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

15 Kasım 2020, Pazar 21:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Vahide Perçin kaygılandırdı

Vahide Perçin kaygılandırdı

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Hünkar Yaman karakterine hayat veren Vahide Perçin’in diziden ayrılması izleyenleri duygulandırdı. Diğer yandan diziye veda eden Vahide Perçin’in hemen saçlarını kısacık kestirmesi sağlığıyla ilgili endişelerin artmasına neden oldu. Usta oyuncu sağlığının yerinde olduğunu açıklayarak yüreklere su serpti. "Öyle bir şey olsa hemen saç kesilmez. Önce tedavi başlar. Tehlikeli bir durum yok, korkmayın." Diyerek corana virüs pandemisi nedeniyle setlere ara verdiğini belirtti.

Bu sahneye kalbimizi bıraktık

Bu sahneye kalbimizi bıraktık

Çukurova anasını kaybetti herkes yasta ama en çok da Demir Yaman ve Fekeli dağıldı. Anne acısıyla içi yanan Demir Yaman’ı Züleyha teselli etti. İşte bu sahne Demir Yaman’a olan öfkemizi unutturdu. Züleyha’nın bu ilgisi anlık da olsa heyecanlandırdı izleyiciyi. Fakat sonrasında Züleyha, Demir’e restini çekti “Ben senin karın değilim, kalbim de başkasına ait” diyerek sayfayı kapattı. 

Fekeli ciğer bırakmadı

Fekeli ciğer bırakmadı

Bir Zamanlar Çukurova’da Kerem Alışık’ın hayat verdiği Ali Rahmet Fekeli Hünkar’ın ölümüyle yerle bir oldu. 40 yıldır kavuşmayı beklediği büyük aşkını artık tamamen yitirmenin çaresizliğiyle kıvranan Fekeli izleyiciyi de derinden etkiledi.

İşte yorumlar:

 • 40 yıl sevdi, bekledi de ama yine olmadı. Sevenin sevdiğine kavuşamadığı bir son daha
 • İçim gitti yine seven sevdiğine kavuşamadı.
 • Sen yaşasaydın da ben yine 40 yıl sana hasret kalsaydım diyen Fekeli... Al ciğerimi sök!
 • Hıçkıra hıçkıra ağladım burada.
 • 40 yıl kavuşmayı bekleyen aşklar vardır, tam kavuşacakken artık tamamen kavuşamayacaklarını bilme ihtimali beni derinden üzdü. Yeni bölümde bir miktar kırgınım?

Züleyha da her sezon hamile!

Züleyha da her sezon hamile!

Bir Zamanlar Çukurova'nın 73. bölüm fragmanı kafaları karıştırdı. Hilal Altınbilek'in canlandırdığı Züleyha karakterinin hamlie olma ihtimali üzerine izleyici “Züleyha, dizi bitene kadar 10 çocuk yaparsın artık” yorumunu yaptı.

Çukurova'nın yeni Hünkar Yaman'ı olacağı konuşulan Züleyha'nın bundan sonra ne yapacağı, kimi seçeceği kafalarda soru işareti bıraktı. Bir başka ünlü oyuncunun dizinin kadrosuna katılacak olması da bundan sonraki bölümler ile ilgili merakları artırdı. Hangi ismin dizinin kadrosuna katılacağını merak ediyorsanız aşağılara doğru inmeye devam edin derim :)

Bir Zamanlar Çukurova 73. bölüm fragmanını da bıraktıktan sonra dizideki tehlikeli yakınlaşmaya bir bakalım.


Yeni bir aşk mı doğuyor?

Yeni bir aşk mı doğuyor?

Müjgan ile Fikret arasında neler oluyor? Furkan Palalı diziye Fikret karakteriyle dahil olmuştu bildiğiniz üzere ancak Fikret ile ilgili gizemi bir türlü çözemedik.


Dikkat çeken bir diğer konu da Fikret ve Müjgan yakınlaşması. İkili arasında yaşanan diyaloglar son derece tehlikeli olmaya başladı. İzleyiciler ikili arasında bir aşk yaşanacağı yönünde tahminler yapıyor.

Olabilir mi? Pek tabii mümkün. Yılmaz rolünü canlandıran Uğur Güneş ile ilgili iddia gerçekse Müjgan'ın Fikret ile yeni bir aşka yelken açacağı düşünülebilir.

Hande Soral rüzgarı

Hande Soral rüzgarı

Murat Ünalmış, Hilal Altınbilek ve Uğur Güneş'in kadrosunda yer aldığı son dönemin ilgiyle izlenen dizisi Bir Zamanlar Çukurova'ya Hande Soral da katıldı. Ünlü oyuncu Hande Soral'ın, dizinin başrol oyuncularından birisi olarak, etkili bir karakter ile dizinin kadrosuna dahil olduğu konuşuluyor.

Uğur Güneş ile ilgili şok gelişme

Uğur Güneş ile ilgili şok gelişme

Bir Zamanlar Çukurova ile ilgili son bomba da Uğur Güneş'le ilgili. Züleyha'nın büyük aşkı Yılmaz karakterine hayat veren Uğur Güneş'in de diziden ayrılacağı konuşuluyor. Eğer Güneş de diziye veda ederse, Bir Zamanlar Çukurova'da dengeler epey bir değişecek gibi görünüyor.

Kırmızı Oda zirveyi kimseye bırakmıyor

Kırmızı Oda zirveyi kimseye bırakmıyor

Cuma akşamının en çok izlenen yapımı olmayı sürdüren Melisa Sözen, Ruhi Sarı, Sema Keçik, Serhat Nalbantoğlu’nun da konuk oyuncu olarak yer aldığı Kırmızı Oda, yeni bölümüyle de yine zirvede kalmayı başardı

Öfkemizi arttırdı

Öfkemizi arttırdı

15 yaşındaki kızını 50 yaşındaki adamla evlendiren baba, baba mıdır? sorusunu bize sorduran Kırmızı Oda bu hafta da “Ne hikayeler varmış” dedirtti. Diziye Selvi Doğan karakteriyle dahil olan Sema Kekiç ile birlikte Kırmızı Oda’da bizi bizden alacak yeni bir hikaye daha başlamış oldu. 

Perdeyi dahi açıp dışarı bakamayan Selvi, 35 senedir dışarı çıkmamış. Ciddi bir agorafobisi olan Selvi online terapi ile Doktor Hanım'la görüşmeye başladı. O anlattıkça "Çocuk gelinler" yaramız derinleşti, öfkemiz büyüdü, büyüdü, büyüdü...

Oğlunun çektiği fotoğraflarla tanıyor yaşadığı çevreyi. Ama fark ettiniz mi bilmiyorum bir fotoğrafta oğlunun bile fark edemediği bir evin renginin değiştiğini gördü Selvi. Bir insanın ağacı, çiçeği, evleri; çevresini sadece fotoğraflardan görmesi gerçekten de çok üzücü. 

Annesi ve kardeşleriyle birlikte babasının (Ruhi Sarı) evde baskı uyguladığı Selvi’nin (Sema Keçik), elli yaşındaki Rıza’ya (Serhat Nalbantoğlu) başlık parasıyla verilmesi ile Selvi'nin hayatına dair daha neler anlatacağını inanın merakla bekliyorum Kırmızı Oda’nın bir sonraki bölümünü. 


Böyle babaların canı cehenneme

Böyle babaların canı cehenneme

Kırmızı Oda'da Selvi Akdoğan'ın hikayesine Twitter'da tepkiler dinmek bilmedi:

 • Bir baba kızına acımazsa kırk kat yabancı neler yapmaz. Böyle babaların canı cehenneme.
 • Hâlâ böyle namus bekçisi namussuzların, para için kızlarını satan karaktersizlerin var olduğunu bilmek çok ürkütücü.
 • Bazı babalar çok büyük yaradır çocuklarına ve hiç bir ilaç tedavi edemez bu yarayı.
 • Birisi 15 yaşındaki kızını para için satmış, diğeri kızı yaşındaki bir çocuğu parayla satın almış ama utanmadan namuslu mu diye sorabiliyor.
 • Kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa bilin ki en namussuzu odur.
 • 14 yaşındaki kız çocuğu gelin olamaz, aynı cümle içinde bile kullanılamaz. Bu hikaye benim içimi yakıyor.
 • Bu ülkenin kadınlarının ortak acıları ete kemiğe bürünüp bir TV ekranından yakıyor içimizi bugün de. Biz izlemeye bile tahammül edemezken birilileri hala bir yerlerde bu acıları yuta yuta yaşama tutunmaya çalışıyor.
 • 15 yaşı büyük bulup daha küçük yaşta bir çocuğu kendine eş olarak arıyor. Zihniyetin mide bulandırıcılığına bakar mısınız!

Meliha'nın kızı Melek'te şimdi sıra!

Meliha'nın kızı Melek'te şimdi sıra!

Evrim Alasya ile tanıdığımız Meliha'ya haftalarca ağladıktan sonra şimdi de kızı Melek için döküyoruz gözyaşlarımızı. Güçlü görünmeye çalışan, tek başına ayakları üzerinde duran genç kadın görüntüsü çizen Melek, anlattıkça ağlıyor ağladıkça yeniliyor hayata. Annesi Meliha ile olan benzerlikleri de gözümüzden kaçmıyor.

Melek'in tek bir cümlesi yetti, içimizi yakmaya.

Melek'in "Hakim, ölen bizden ise cezada indirim bile yapıyor” demesi... Ahhhh Melek ahhh! Keşkeler mi daha fazla hayatında iyikiler mi?

Bu arada başarılı bir performans ile Melek karakterine Nilsu Yılmaz hayat veriyor.

Kimileri kızıyor Melek'e kimileri hak veriyor. Başına geleceklerden habersiz, özgürlük kanatlarını takıp uçarak gittiği o yollarda önüne çıkan engellere karşı nasıl ayakta kaldığını, neler yaşadığını, Melek'in başına daha neler geldiğini dinlemeye devam edeceğiz. "Melek"i "Hayat" yapan hayatını onun ağzından dinlerken yine düşünmeye devam edeceğiz.

Melek ile ilgili atılan iki farklı Tweet dikkatimi çekti. Biri diğerinin cevabı olmuş aslında:

 • Bazı yorumlarda okuyorum, yok efendim neymiş Meliha sevgi göstermediğinden Melek böyle olmuş, haklılık payı varmış. Alya'nın hikayesine ne diyeceğiz o zaman? Alya'nın yaşadıklarını mı yaşamış Melek? Ya da Meliha'nın yaşadıklarını mı yaşamış?
 • Çocuk yetiştirilmesinde çocuğu tanımanın ve ona göre büyütme şeklini revize etmenin önemini görüyoruz. Her çocuk aynı değil, ihtiyaçları da aynı olamaz. Çocuğa onun kişiliğine, yapısına ve eğilimlerine göre yaklaşmak "Hayat" kazandırır.

Melisa Sözen yerimizden hoplattı

Melisa Sözen yerimizden hoplattı

Kırmızı Oda'da Alya karakterine hayat veren Melisa Sözen'in etkisi hiç azalmadan devam ediyor.

Annesi şizofren olan Alya, babası, babaannesi, tüm ailesi tarafından itilmiş, hor görülmüş, şiddet görmüş, hiç sevilmemiş bir çocuk olduğunu kendi ağzından dinledik ve yaşadık.

Ancak Alya’ya asıl dehşeti yaşatan olayın annesinin intiharı olduğunu önceki bölümde gördük.

Alya’nın annesinin, onu önce bir sandalyeye bağlayıp sonra karşısında kendisini asması Alya ile birlikte televizyon başındaki izleyiciyi de dehşete düşürdü. Daha sonra babasının da ölümüne şahit olan Alya'nın, iyileşmeye başladığını görmek yüreğimizdeki ateşi bir nebze de olsa hafifletmeye yetti.

Evet Alya'nın yüzü artık gülüyor ve bizim de tek tesellimiz bu oluyor. Bu haftaki yeni bölümde Doktor Hanım Alya'yı evinde ziyaret edecek. Bakalım hayatımıza dokunan Alya karakteri diziye nasıl veda edecek.

Biraz da Alya'nın annesini övelim

Biraz da Alya'nın annesini övelim

Alya'nın annesini Cemre Melis Çınar canlandırdı.

Cemre Melis Çınar 1991 Ankara doğumlu bir oyuncu. 2005 yılından beri oyunculuk yapıyor. Yaralı Kuşlar, Bir Umut Yeter, Kaçak Gelinler, Elif, Arka Sokaklar ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde de rol almış bir isim.

 • Bu kadının da harika oyunculuğu konuşulmalı kesinlikle rolünün hakkını fazlasıyla verdi.

Tam 7 saat 45 dakika Ramo'yu konuştuk

Tam 7 saat 45 dakika Ramo'yu konuştuk

Ramo ve Cihangir'in savaşının damgasını vurduğu Ramo'nun yeni bölümü Twitter'ın gündemini saatlerce meşgul etti.

Gerçek bir karakterden kurgulanan Ramo'nun yönetmenliğini M.Çağatay Tosun, senaristliğini Toprak Karaoğlu, Seda Karaoğlu ve Birol Tezcan’ın üstleniyor.

Murat Yıldırım’ın ‘Ramo’ karakterine hayat verdiği dizide; Esra Bilgiç, Olgun Şimşek, İlker Aksum, Yiğit Özşener, İdil Fırat, Devrim Özkan, Mustafa Yıldıran, Pelin Körmükçü, Hakan Gerçek, Efsane Odağ gibi isimler rol alıyor

Heyecanın hiç azalmadığı Ramo'nun 20. bölüm finalinde yaşanan gelişmeler ise "Yok artık" dedirtti. Ramo, Cihangir'i indirmek için gittiği yerde kaçırıldı. Tam o anlarda Cihangir'in emriyle Doğu da Ramo'nun bütün ailesine saldırı düzenlemek için operasyonu başlattı.


Doğu'nun operasyonu sırasında gelen Hasan, ailesini kurtarmak için bir şey yapamadı. Gözlerini hastanede açan Hasan'ın yanına Cihangir'in gelmesi de izleyiciyi şaşkınlığa uğrattı.

Ramo, 20. bölümüyle ABC1 20+'da 5.12 izlenme oranı (rating), 11.59 izlenme payı (share), AB’de 4.42 izlenme oranı (rating), 10.47 izlenme payı (share), Total’de 5.40 izlenme oranı (rating), 12.59 izlenme payı (share) elde etti.

Ramo'nun yeni bölümü #HesapGünü etiketiyle Twitter Türkiye'de 7 saat 45 dakika TT listesinde kaldı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pelin Akil'den Anıl Altan'a dikkat çeken yorum!