BM’den Suriye uyarısı

BM’den Suriye uyarısı

Birleşmiş Milletler (BM), Suriye’nin kuzeyinde İdlib, Hama ve Halep’te devam eden çatışmar nedeniyle hafta sonu çoğu çocuk en az 134 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi

13 Ağustos 2018, Pazartesi 21:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

BM Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, günlük basın brifinginde, Suriye’nin kuzeybatısında süren çatışmalarda "ağır sivil kayıpları" olduğuna dikkati çekti.

36 SAATTE 28 ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

Dün İdlib’in kuzeyindeki Sarmada bölgesinde sivillerin de yaşadığı bir binada mühimmat deposunda meydana gelen patlamada 17’si çocuk, en az 59 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Haq, BM Çocuklara Yardım Fonu’nun da (UNICEF) son 36 saatte İdlib ve Halep’in kuzeyinde 28 çocuğun hayatını kaybettiğini bildirdiğini ifade etti.

UNICEF DESTEKLİ 2 SAĞLIK MERKEZİ KULLANILAMAZ HALE GETİRİLDİ

Suriye’nin kuzeyinde İdlib, Hama ve Halep’te devam eden çatışmalar nedeniyle hafta sonu çoğu çocuk en az 134 kişinin hayatını kaybettiğini söyleyen Haq, çocuklara ve kadınlara yardım sağlayan UNICEF destekli üç sağlık merkezinin de hedef alındığını ve ikisinin kullanılamaz hale geldiğini kaydetti. Haq, tüm taraflara sivilleri okul ve hastaneleri hedef almama ve uluslararası insani hukuka uyarak güvenli, sürdürülebilir ve engelsiz insani erişime izin vermesi çağrısı yaptı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD'de tarihi felaket devam ediyor!