Böbrek hastası Hasan'ın yüzü yardımlarla güldü

A A

Sivas'ta 12 yaşındaki böbrek hastası Hasan Hüseyin Şaşkın'ın yüzü gelen yardım telefonlarının ardından gülmeye başladı. Babasından alınacak böbrekle sağlığına kavuşacağı günü bekleyen Hasan okula gidip, oyun oynamak istiyor. 

Sivas'ta İnönü Mahallesi'nde yaşayan Ali Osman Şaşkın'ın 4 çocuğundan 2'ncisi olan Hasan Hüseyin Şaşkın böbrek rahatsızlıklarıyla dünyaya geldi. 12 yılda 15 böbrek ameliyatı geçiren Şaşkın'ın sağ böbreği alındı. Sol böbreği ile hayata tutunan çocuk bu böbreğinin de yüzde 78'lik kısmını kaybetti. Kalan yeteriz böbreğini de kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan küçük çocuğa babasının vermek istediği böbreği umut oldu. Kamu hastaneleri riskli gördükleri için böbrek naklini gerçekleştiremedi. Bir özel hastane ise aileden nakil için 27 bin TL para istedi. Aile parayı denkleştiremediği için nakil ameliyatı yapılamadı. 

İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) böbrek hastası Hasan'ın durumunu gündeme getirmesinin ardından aileye binlerce yardım telefonu geldi. Hasan'ın sağlığına kavuşmasını isteyen vatandaşlar maddi yönden destek oldu. Kısa sürede ameliyat için gereken paranın büyük bir bölümü toplandı. Yardımların gelmesiyle birlikte yüzü gülen Hasan ameliyat olup sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. En büyük hayali okula gidip, bisiklet sürmek olan Hasan gelen yardımlar için teşekkür etti. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aktaş Gölü dondu