Bodrum sahilleri sokak hayvanlarına kaldı

Turizm cenneti Bodrum’un, binlerce kişinin uğradığı dünyaca ünlü sahillerinden Kumbahçe sokak köpeklerine kaldı.

20 Mart 2020, Cuma 15:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İçişleri Bakanlığının 'corona virüs tedbirleri'ne en çok uyan yerlerden biri de Bodrum oldu. İlçede kimse sokağa çıkmazken Paşatarlası, Kumbahçe, Gümbet sahilleri sokak hayvanlarına kaldı. 

Sahillerin yanı sıra tüm sokak ve caddelerde de çok az sayıda insan var. Örneğin sabah saatlerinde Kumbahçe sahilinde bir kişinin denize girdiği görülürken, başka bir kişi ise balık tutuyordu.

Az sayıda vatandaşın gezdiği, kafe ve barların ise kepenk kapattığı sahiller en sakin günlerini yaşıyor. Bodrum’un birçok cadde ve sokaklarının da sahilleri kadar bomboş.

Bodrum’da faaliyet gösteren AVM’lerde de çok sayıda mağaza, salgına karşı önlem amacıyla faaliyetlerini durdurdu. Corona virüse karşı yaklaşık bir haftadır AVM’lerde azalmaya başlayan müşteri trafiği, zincir mağazaların kapanmasıyla neredeyse sıfıra indi.

Bazı hediyelik eşyacılar ve konfeksiyon mağazaları da kendi istekleriyle dükkanlarını kapatarak önlemlerini aldı. Yaz aylarında milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Bodrum tamamen sessizliğe büründü.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Alien Throne (Uzaylı Tahtı Kayası) nerede?