Bodrum’da 3 mahallede su kesintisi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum ilçesinde bugün akşam saatlerinde su borusunun patlaması nedeniyle yazılı açıklama yaptı

22 Mayıs 2019, Çarşamba 22:56
A A

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğüne ait içme suyu isale hattında meydana gelen patlama sonucu kara yolunda göçük meydana geldi.


Patlamanın şiddetiyle kara yolunda yaklaşık 4 metre derinliğinde ve 7 metre genişliğinde çukur meydana geldi. Kara yolu trafiğe kapanırken bölgede uzun araç kuyrukları oluştu.

Patlama nedeniyle büyük bir gürültü duyulurken, yakında bulunan 3 otel ise istinat duvarının çökmesi üzerine su altında kaldı. Bölgedeki çok sayıda iş yerini de su bastı.

Bölgeye gelen polis ve belediye ekipleri, patlamanın olduğu alanda güvenlik tedbiri aldı. Kara yolunda belediye işçileri ve iş makinelerince temizlik ve onarım çalışması başlatıldı.

Konuyla ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı.

Devam eden çalışmalar nedeniyle Gündoğan, Göltürkbükü ve Yalıkavak mahallelerine yarın saat 20.00’ye kadar su verilmeyeceği belirtildi. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bodrum İlçesi Torba Mahallesi’nde bulunan ve Bodrum’un içme suyunu karşılayan Devlet Su İşleri (DSİ) ana isale hattında patlak meydana geldi." 


"2011 yılında DSİ tarafından yapımı tamamlanan hatta yanlış tipte boru kullanıldığı tespit edilmiş ve bu nedenle devreye alındığı günden bu yana hatta 1200’ün üzerinde patlak meydana gelmiştir.” 

“Bu hatların şartnameye uygun malzeme kullanılmadan yapılması nedeniyle MUSKİ tarafından devri kabul edilmemiş ancak vatandaşlarımızın mağdur olmaması için işletilmeye ve meydana gelen arızaların tamiratı ekiplerimizce yapılmaya devam edilmektedir.” 

“Bugün 800’lük CTP hatta meydana gelen patlak nedeniyle bölgede bulunan ev ve iş yerlerinde maddi hasar meydana gelmiştir. Ev ve iş yerlerinde oluşan su baskınlarına Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, itfaiye ve Bodrum Belediyesi müdahale ederken yarın hasar tespit çalışmalarına başlanacaktır.” 

“Hatta meydana gelen patlak nedeniyle MUSKİ ekiplerimiz kısa sürede tamirat çalışmalarını başlattı ve arızanın giderilmesi için yoğun çaba sarf etmektedir. Devam eden çalışmalar nedeniyle Gündoğan, Göltürkbükü ve Yalıkavak Mahalleleri’ne 23 Mayıs saat 20.00’a kadar su verilemeyecektir."


Sıradaki haber yükleniyor...