Boğaz'daki şampiyonluk kutlamasında facia: Beşiktaşlı taraftarlardan haber var

Beşiktaş'ın İstanbul Boğazı'ndaki şampiyonluk kutlamaları sırasında feci bir olay yaşanmıştı. Teknelerin çarpışması sonrası iki taraftar ağır yaralanmıştı. Özlem Ger Gürel ile Samet Bakan'ın sağlık durumlarıyla ilgili haber var

05 Haziran 2017, Pazartesi 08:40
A A
Boğaz'daki şampiyonluk kutlamasında facia: Beşiktaşlı taraftarlardan haber var
Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlaması sırasında 2 kişinin yaralandığı kaza anı taraftarların cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Kazada yaralanan Özlem Ger Gürel ile Samet Bakan'ın sağlık durumlarıyla ilgili açıklama var. Kazayla ilgili aralarında 2 gemi kaptanı ve yardımcıların da bulunduğu 4 kişinin aynı gün emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Beşiktaş Kulübü de dün yaralanan iki taraftar için geçmiş olsun açıklaması yaptı.
 

KIRILAN DEMİR KORKULUKLAR BACAKLARININ ÜZERİNE YIĞILDI


İstanbul Boğazı'nda Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamalarına 'Karadeniz Teknik Üniversitesi Kartalları' taraftar grubu üyesi 4 arkadaş eşleriyle birlikte kiraladıkları bir tekneyle kutlamalara katılmıştı. Beşiktaş açıklarında 8 kişinin bulunduğu tekne yine taraftarların bulunduğu başka bir tekne ile çarpıştı. Çapmanın etkisiyle kırılan demir korkuluklar güverte bulunan Özlem Ger Gürel ile Samet Bakan'ın bacaklarının üzerine yığıldı. Ortaköy İskelesi'ne çıkarılan yaralılardan Bakan, Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi'ne kaldırılırken Özlem Ger Gürel ise Nişantaşı'nda bulunan özel bir hastaneye götürüldü. 

Kaza anı cep kamerasına saniye saniye böyle yansımıştı:


TEKNE KAPTANLARI SERBEST BIRAKILDI 


Dün yapılan açıklamaya göre tedavi altına alınan ve her iki bacağında kırıklar bulunan Bakan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı, Gürel'in de sol bacağının kırıldığı ve durumunun şuan için iyi olduğu belirtildi.  Kazanın ardından gözaltına alınan aralarında 2 gemi kaptanı ve yardımcıların da bulunduğu H.G, O.A, A.T ve İ.V Balat’ta bulunan Deniz Liman Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Burada ifadeleri alınan 4 kişi serbest bırakıldı.


"O KADAR TEKNE BİR ARAYA GELİNCE DALGALANMA OLDU" 


Kazada aynı teknede bulunan Anıl Çıtlak, Beşiktaş'ın şampiyonluğunu kutlamak için tekneyle çıktıklarını belirterek, "Yanımızda eşlerimiz vardı. Biraz ayrı olmak istedik. Herşey güzeldi. Dönüş yolunda o kadar tekne bir araya gelince dalgalanma oldu. Önce olayı fazla anlamadık. Daha sonra videoları izleyince fark ettim bizim teknenin yönü değişmiş. Yanımızdan geçen büyük tekne ile çarpişma oldu" dedi.  


"ÖZLEM'İN DURUMU İYİ SAMAT'İN SAĞ BACAĞI İÇİN UĞRAŞIYORLAR"


Kazada, Özlem'in sol bacağından, Samat'in ise her iki bacağından yaralandığını anlatan Çıtlak, Özlem Ger Gürel'in ameliyatının iyi geçtiğini, Samet Bakan'ın ise hayati tehlikeyi atlattığını söyledi. Çıtlak, "Samet'in ameliyatı 6 saatten fazla sürdü. Sol bacağının durumu iyi, şu an için sağ bacağı için uğraşıyorlar" dedi. 
 

"YÖNETİMDEN BİRİLERİ GELİRSE SAMET'E MORAL OLUR"


Yılardır Beşiktaş taraftarlığı yaptığını anlatan Çıtlak, "Gönül isterdi ki yönetimden birilerinin buraya gelmesi. Birilerinin gelip Samet'i görmesi onun için moral olacaktır" diye konuştu. 
 

"BİZİM TEKNENİN YÖNÜ DEĞİŞTİ"


Kaza anında Samet ile Özlem'in yan yana durduğunu kendisinin de hemen yanlarında olduğunu söyleyen Çıtlak, teknenin Samet ile Özlem'in bulunduğu noktaya çarptığını söyledi. Tam o sırada kulübün teknesine baktıklarını ve oraya doğru el salladıklarını anlatan Çıtlak, "Sağ tarafımızı görmedik. Yönümüz de değişince bir anda çarpışma meydana geldi. Bizim tekne diğer teknenin önüne kırıyor gibi düşünün. Herhangi bir ayak sarkıtma falan yok. Videolarda da belli. Hepimiz ayaktaydık" diye konuştu.Kaza anı ise taraftarların cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde yaralanan taraftarların bulunduğu yat ile içinde yine taraftarların bulunduğu daha büyük bir teknesinin çarpıştığı görülüyor.
 

BEŞİKTAŞA KULÜBÜ AÇIKLAMA YAPTI


Beşiktaş Kulübü, İstanbul Boğazı’ndaki şampiyonluk turu sırasında teknede yaralanan 2 taraftara geçmiş olsun dileklerini iletti. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Dün yapılan şampiyonluk kutlamaları sırasında, İstanbul Boğazı’nda tekne kazası sonucunda Samet Bakan ve Özlem Ger Gürel isimli taraftarlarımızın yaralandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Tedavilerine hastanede devam edilen taraftarlarımıza acil şifalar temenni eder, geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz" denildi.  


DEMİR KORKULUKLAR ÜZERLERİNE DÜŞMÜŞTÜ


İstanbul Boğazı’nda Beşiktaş’ın şampiyonluk kutlamalarına ’Karadeniz Teknik Üniversitesi Kartalları’ taraftar grubu üyesi 4 arkadaş eşleriyle birlikte dün kiraladıkları bir tekneyle kutlamalara katılmış. Beşiktaş açıklarında 8 kişinin bulunduğu tekne yine taraftarların bulunduğu başka bir tekne ile çarpışmıştı. Çarpmanın etkisiyle kırılan demir korkuluklar güverte bulunan Özlem Ger Gürel ile Samet Bakan’ın bacaklarından ciddi şekilde yaralanmasına sebep olmuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.