Boğazlamadan önce abdest alıp namaz kılmış

Boğazlamadan önce abdest alıp namaz kılmış

Yurt yemekhanesinde görevli İbrahim Yeğen'i, 'yemekleri israf ediyor' diye boğazını keserek öldüren M.K.'nın, kurbanını abdest alıp namaz kılarak beklediği ortaya çıktı

26 Kasım 2012, Pazartesi 12:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bursa'da, kaldığı yurt yemekhanesinde görevli taşeron şirket çalışanı  İbrahim Yeğen’i, boğazını bıçakla keserek öldüren  lise öğrencisi M.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

M.K.’nin polis ve savcılıkta verdiği ifadede, pansiyon görevlisini öldürmek için bir haftadır plan yaptığını, Merkez Osmangazi İlçesi’ne bağlı Acemler Mevkii’nde bulunan Cumhuriyet Lisesi’nde yatılı eğitim gören son sınıf öğrencisi M.K., geçen cumartesi günü okulda taşeron şirket tarafından yemekhane ve mutfakta görevlendirilen İbrahim Yeğen’i boğazını bıçakla keserek öldürdü.

Yeğen’i hizmetlilerin kıyafetlerini değiştirdiği 4’üncü kattaki odasında öldüren M.K., ardından yakında bulunan Emniyet Müdürlüğü’nün ek hizmet binasına giderek polise teslim oldu. Okul yöneticileri, ailesi İnegöl’de oturan ve okullarında yatılı eğitim gören M.K.’nin derslerinin çok başarılı olduğunu, arkadaşları tarafından sevildiğini söyledi. M.K.’nın okulda sayısal sıralamada ikinci olduğu ifade edildi.

Hiç evlenmeyen İbrahim Yeğin’in cenazesi ise dün Adli Tıp morgundan alınarak Mustafakemalpaşa İlçesi Alpagut Köyü’nde toprağa verildi.

ANLATTIKLARI POLİSLERİ ŞAŞIRTTI

Olay sonrası Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen M.K. dün çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. M.K. polise ve savcıya verdiği ifadede, öldürdüğü İbrahim Yeğen ile arasının iyi olduğunu belirtip, cinayeti neden ve nasıl işlediğini şöyle anlattı:

"Odasının anahtarı bende dururdu. Mesaiye geldiğinde benden alırdı. Ben o olmadığı zamanlarda odaya girer, ders çalışır televizyon izlerdim. Bir hafta önce birlikte yemek yiyorduk. Kalan yemeği döktü. Sonra dikkat ettim. Tabağa yemeği fazla koyup artanı dökerek israf ediyordu. Canım onu öldürmek istedi. Pansiyon tenha olduğu için kendimi cumartesi gününe hazırladım.

O gün anahtar bende olduğu için odasını açıp içeri girdim. Beklemeye başladım. Mesaiye geç geldi. Bu sırada ben de zaman geçirmek için abdest alıp namaz kıldım. İbrahim Yeğen geldiğinde dışarıdaydım. Daha önce hazırladığım çekiçle odaya girdim. Üzerini değiştiriyordu. Arkasını döndü. Çekiçle kafasına vurdum.

Sonra acı çekmemesi için boğazını bıçakla kestim. Bıçak ve çekici çöpe attım. 300 metre mesafedeki Acemler Emniyet Müdürlüğüne yaya olarak giderek teslim oldum. Yürürken öğretmenlerimi arayarak durumu anlattım. Cesedin oradan kaldırılmasını istedim."

Sorgusunun ardından dün nöbetçi mahkemeye çıkarılan M.K. tutuklandı.

DHA

2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 7 kişilik aileyi katletmişti! İlk ifadesi ortaya çıktı