Boyalı saçlara özel maske tarifleri

Boyanan saçlar zamanla yıpranmaya ve kurumaya mahkum oluyor. Bunun yanında sıkça kullandığımız jöle, sprey ve şekillendiriciler de saç derisine zarar verip saçın toksik maddelerle dolmasına ve kurumasına neden oluyor. Yıpranan ve boyalı saçlar için kuaförlerde yapılan bakımların yanında evde kendiniz hazırlayabileceğiniz maskelerle de saçlarınızın bakımını yapabilirsiniz.

07 Haziran 2018, Perşembe 16:22
A A
Boyalı saçları yumuşatan maske

Boyalı saçları yumuşatan maske

1 adet yumurta

Badem yağı (1 tatlı kaşığı)

Jojoba yağı (1 tatlı kaşığı)

Yumurtaların sarısı alınır ve yağlara eklenerek blender yardımıyla karıştırılır. Karışım saçlara eşit miktarda sürülür ve yaklaşık 1 saat kadar saçta bekletilir. Daha sonra saçlar şampuanla yıkanır ve maske saçtan arındırılır. Düzenli olarak maskeyi yaptığınızda saçları yumuşatan etkisini fark edebilirsiniz. 


Boyalı saçları canlandıran maske

Boyalı saçları canlandıran maske

Elma sirkesi (1 yemek kaşığı)

Fındık yağı (1 yemek kaşığı)

B vitamini kapsülü (1 adet) 

Malzemeleri cam bir kase içerisinde karıştırıp maske haline getirin. Sonrasında saça uygulayacağınız maskeyi yaklaşık 20 dakika boyunca saçta bekletmelisiniz. Süre sonunda saçları durulayarak şampuanlayın. Bu maske saça parlaklık verir ve saçın donuk görüntüsünü alır. 


Boyadan hasar görmüş saçları onaran maske

Boyadan hasar görmüş saçları onaran maske

Jojoba yağı (2 yemek kaşığı)

Biberiye yağı (1 yemek kaşığı)

Malzemeleri cam bir kasede karıştırıp saça uygulayın. Saçta yarım saat bekletilen maskeyi ılık su ile durulayıp saçınızı şampuanlayabilirsiniz. Saçtaki yanma ve kırıkları onaran bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. 


Bazı püf noktaları:

Bazı püf noktaları:

Taramak

Taramak

Yıpranmış saçlarınız varsa saçlarınızı çok fazla taramayın. Tarayacağınız zaman ise plastik fırça yerine doğal olan tahta fırçaları kullanın. Böylece saçınızın elektriklenmesini de önlemiş olursunuz. 


Ürün tercihi

Ürün tercihi

Saçlarınız için kaliteli ürünler tercih edin. Saç bakımı için biraz harcama yapmak daha güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. 


Toplamak

Toplamak

Saçlarınızı çok sıkı şekilde bağlamayın. Sıkıca toplanan saçlar daha kolay kırılır. Bu nedenle saçları açık bırakmak ve hava almasını sağlamak daha sağlıklı saçlara sahip olmayı kolaylaştırır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Az bilinen 21 psikolojik gerçek