Böyle kaçak giriş görülmedi

İngiltere'de yaşanan bir olay, iç çatışmaların hüküm sürdüğü ülkelerden kurtulmak isteyenlerin çaresizliğini ortaya koydu

30 Ekim 2009, Cuma 11:58
A A

İngiltere'de yaşanan bir olay, iç çatışmaların, yoksulluğun ve açlığın hüküm sürdüğü ülkelerden kurtulmak isteyen insanların ne kadar çaresiz planlar yaptığını gözler önüne serdi. Fransa'dan hareket eden bir TIR'a yüklü 25 ton nişastanın içinde gömülüp İngiltere'ye kaçak giriş yapmaya çalışan 14 Iraklı ve Afganistalının bu çılgın planı hüsranla sonuçlandı.

NİŞASTADAN ÇIKARILIP TUTUKLANDILAR

TIR'ın Fransız şoförü Ludovic Buns, İngiltere'deki Devizes bölgesine ulaşıp yükünü boşaltacağı sırada, araçtan tuhaf sesler geldiğini fark etti. Bunun üzerine damperin kargo bölümüne daha dikkatlice baktı ve tepeden tırnağa nişastaya gömülmüş 14 kaçağı gördü. Şoförün bölge polisine haber vermesi üzerine nişasta içindeki göçmenler birer birer çıkarılıp tutuklandı. Bembeyaz olmuş şekilde çıkarılan kaçaklardan yarısının 14 ila 17 arasında, diğerlerinin ise yetişkin olduğu kaydedildi. 

Posta İnternet

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.