Boyun bölgesi kırışıklıkları için alternatif çözümler

Boyun bölgesindeki kırışıklıklara ne yapmalı? Yüzümüzdeki kırışıklıkları engellemek için erken yaşlarda önlemler alıyor, onlarca krem ve yağa hatta bazen estetik uygulamalara bütçe ayırıyoruz. Hal böyle olunca yüzümüzdeki kırışıklıklara bir nebze olsun dur diyebiliyoruz ancak boynumuz olduğu gibi kalıyor. Boyun kırışıklıkları yaşımızı ele veriyor. 'Boyun kırışıklığı kaç yaşında başlar?' diyorsanız önlemleri 30'larda almakta yarar var. Boyun güzelliğinin anahtarı pürüzsüzlükte gizli. Boyun kırışıklığına çözüm için yapmanız gerekenleri listeledik.

18 Şubat 2021, Perşembe 11:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yüz yogana boynunu da dahil et

Yüz yogana boynunu da dahil et

Yüz yogası gibi egzersiz çalışmaları boyunda lifting etkisi yaratmaya yardımcı olur. Boyun kaslarını çalıştırmak ve boyunda sıkılaşma yaratmak için dudaklarının arasına metal kaşık al. Daha sonra çeneni ve alt dudağını hafifçe geriye doğru it. Bu sırada elini de boynunun üzerine koy ve gerilmeyi hisset. Bu hareketi her gün 5 dakika yaparsan boyun bölgesindeki kırışıklıkların azaldığını gözlemleyeceksin.


Yaşlanma karşıtı kremlerini boynuna da uygula

Yaşlanma karşıtı kremlerini boynuna da uygula

Nasıl yüzün için kırışıklık karşıtı bakım kremleri kullanıyorsan boyun bölgesi için de bakım kremi kullanmalısın. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere en iyi anti-aging kremlerinden birini seç ve boyun bölgesine uygulamaya başla.

 Boynunuza masaj yapın

Boynunuza masaj yapın

Masajın toparlayıcı etkisi var. Sert bir lifle banyoda boyun derisi pembeleşinceye kadar ovalama yaptıktan sonra besleyici bir yağ ile masaj yapın. Yukarı doğru ve enseye doğru hareketler önem taşıyor. Sağ elle boyun sol tarafı, sol elle de sağ tarafından enseye doğru çekilmeli. Baş ve orta parmaklar arasında boyun derisini hafif kaldırıp bırakın. Elinizin tersi ile hafifçe vurarak çene altında masajı tamamlayın.


Yüksek yastık kullanın

Yüksek yastık kullanın

Yüksek bir yastık, pürüzsüz cildinizin en büyük düşmanıdır. Yüz ve boyun arasındaki açıyı maksimumda tutmaya çalışın. Büyük bir yastık yerine küçük bir yastık seçin.


Yumurta beyazı

Yumurta beyazı

Yumurta beyazı cildin sıkılaşmasında kullanılan doğal yöntemlerden biridir. Yumurta beyazı ile cildinizi sıkılaştırmak için bir yumurtanın akını ayırın ve iyice çırpın. Çırpmış olduğunuz yumurtayı pamuğa batırarak boyun kısmınıza sürün 20 dakika iyice kurumasını bekleyin. Günde bir kere bu işlemi uygulayarak boyun kısmındaki çizgilerin görünümlerini azaltabilirsiniz.


 Başınızı daima dik tutun

Başınızı daima dik tutun

Başınızı daima dik ve çenenizi yukarıda tutarak, boyun çizgilerinin oluşumunu engelleyebilirsiniz. Unutmayın ki mimik çizgileri kadar, boyun bölgesindeki duruş bozuklukları da önem taşır.


Zeytinyağı

Zeytinyağı

Zeytinyağı cildinizin güzelliğini size geri kazandırır ve genç bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Boyun ve göğüs bölgesine gün aşırı zeytinyağını sürerek ovun böylelikle kan dolaşımını hızlandırır ve zeytinyağının cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz.

 Telefonunuzu ve bilgisayarınızı göz hizanızda tutun

Telefonunuzu ve bilgisayarınızı göz hizanızda tutun

Özellikle bilgisayar ve telefona saatlerce bakıyorsanız duruşunuza dikkat etmenizde fayda var. Boyun çizgilerini önlemek için bilgisayarınızı göz hizasına ayarlamalısınız. Masanız rahat değilse, ekranınızı karşınızda tutmanız için aparatlar bulabilirsiniz. Bu, örneğin bir dizüstü bilgisayar standı olabilir.

Boynunuzu da her gün temizlemeyi unutmayın

Boynunuzu da her gün temizlemeyi unutmayın

Ciltteki makyajı her gün temizliyoruz... Peki ya boyun bölgesindeki makyaj kalıntılarını? Boyun bölgesindeki kırışıklık görünümünü azaltmak için boyundaki makyaj kalıntılarını da temizlemeniz şart. Ayrıca temizleme işleminden sonra boyun bölgesini çeşitli kremlerle veya yağlarla nemlendirmenizde fayda var.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2001'den bu yana Beyoncé'nin saç evrimi