Bridgerton sevenler burada mı?: Daphne'nin berbat stilinin nedeni şimdi anlaşıldı

Bridgerton kısa zamanda Netflix'te en çok izlenenler listesinde yerini aldı. Ancak dizinin hikayesi kadar dizinin ana karakteri Daphne Bridgerton'un stili de dikkat çekti. Özellikle de saç modeli pek çokları tarafından beğenilmedi, hatta komik bulundu. Bunun nedeni yeni anlaşıldı, meğer Daphne'nin tarzında Audrey Hepburn'den ilham alınmış. Detaylara bakalım.

05 Şubat 2021, Cuma 15:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dijital yayın platformu başlangıçta, Shonda Rhimes'ın yapımcılığını üstlendiği dizinin dünya genelindeki ilk yayın tarihinden itibaren 28 gün içinde 63 milyon hesaptan izleneceğini tahmin ediyordu. Netflix'in açıklamasına göre, görünen o ki bu zaman zarfında diziyi 82 milyon üye hesap izledi (şirket, bir dizi veya filmin en az iki dakika seyredilmesini "izlenme" olarak kabul ediyor). Bu da diziyi Netflix'in resmen en çok izlenen orijinal dizisi yapıyor.

Bridgerton böylece Netflix'in rekor kıran son dizisini geride bıraktı. The Witcher, yayımlanmasından itibaren 28 gün içinde 76 milyon izlenmeye ulaşmıştı. The Hollywood Reporter'a göre, başlangıçtaki tahminler hatalıydı çünkü dizinin muazzam popülaritesi Netflix'in beklentilerini bile aştı.

Dizide en az hikaye kadar dikkat çeken bir detay daha vardı. Daphne'nin stili... Sosyal medyada pek çok kişi Daphne'nin kısacık ve dağınık perçemleriyle dalga geçti. Çünkü böyle bir perçemi olan herkes sık sık saçlarına dokunma ihtiyacı hissederdi. Bu nedenle saç, çoğu kişi tarafından dikkat dağıtıcı ve rahatsız edivi bulundu. Peki dizinin stilisti neden böyle bir tarz seçmişti?

Dizinin baş saç ve makyaj tasarımcısı Marc Pilcher verdiği röportajda Daphne'nin tarzının üstünde özel olarak çalışıldığını ve bilinçli tercihler yapıldığını belirtti. Pilcher, Daphne'nin saç stilinin 1956 yapımı War and Peace filminde Audrey Hepburn'ün karakteri Natasha Rostova'da ilham aldığını açıkladı.

 Pilcher şu ifadeleri kullandı:

Pilcher şu ifadeleri kullandı:

Eğer o filmin görüntülerine bakarsanız her ne kadar 1950'li yıllarda çekilmiş olsa da Naiplik döneminde geçen bir filmdi.
Bahsi geçen yapımlar aynı tarihsel süreçte geçen farklı hikayeleri konu alsa da görünüşe göre tarz açısından Hepburn'ün karakteri epey ilham vermiş çünkü ilk sezonda Daphne'nin saç stili Natasha'nınkiyle neredeyse aynıydı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (5 Şubat 2021)