Britney Spears yıllar sonra konuştu: Babam evlenme ve çocuk sahibi olmama izin vermiyor, bana ilaçlar vererek beni uyuşturuyor

Babasının hayatını ve parasını kontrol ettiği 13 yıllık vasiliğin ardından Britney Spears sessizliğini bozdu. Çarşamba günü babası Jamie Spears'ın 13 yıldır süren vasiliğine ilişkin davada konuşan Spears, moralini bozan ve kendisini köleleştirilmiş hissetmesine neden olan bu 'duygusal istismar'ın sona ermesini istedi.

24 Haziran 2021, Perşembe 12:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ünlü şarkıcı Britney Spears'ın finansal ve kişisel hayatının kontrolü, 2007 yılında geçirdiği psikolojik rahatsızlığın ardından tamamen babası Jamie Spears'ın kontrolüne geçmişti. Bu kapsamda babası Jamie Spears'ın tüm turneleri, buradan elde ettiği kazançları, evlenip evlenmemesi ve hatta sosyal medyadaki paylaşımlarını bile babasının kontrol ettiği belirtiliyordu.

FREE BRITNEY!

FREE BRITNEY!

Bu durumun şarkıcının ruh sağlığını daha kötü hale getirdiğini ve zor durumda olduğunu belirten şarkıcının hayranları "Free Britney" kampanyası başlatılmış ve Spears'ın kendi hayatını kontrol edebilmesini talep etmişti.


Spears, babasının 13 yıldır süren vasiliğine ilişkin davada uzun zaman sonra ilk kez ifade verdi.

Britney Spears, babasının kontrolünün istismara döndüğünü ve sadece normal bir hayat istediğini söyledi.


Spears uzaktan bağlantı ile katıldığı davada, babasının kendisine rahim ağzı araç takmasını isteyerek erkek arkadaşıyla evlenmesini veya bebek sahibi olmasını engellemek istediğini, onu psikiyatrik ilaçlara zorlamak ve sürekli olarak "sarhoş" hissetmesine neden olmakla suçladı.

'BİR HAYATIM OLMASINI HAK EDİYORUM'

'BİR HAYATIM OLMASINI HAK EDİYORUM'

Spears, "Kademeli olarak ilerlemek istiyorum. Evlenip bir bebek sahibi olabilmek istiyorum. Ancak şu anki vasiliğe göre evlenemeyeceğim ya da bebek sahibi olamayacağım söylendi. Yeni bir bebek sahibi olabilmek için spirali çıkarmak istedim, ancak bu sözde ekip doktora gitmeme izin vermiyor çünkü daha fazla doğurmamı istemiyorlar. Yani temel olarak bu sistem bana yarardan çok zarar veriyor. Bir hayatım olmasını hak ediyorum. Hayatım boyunca çalıştım" dedi.

'YALAN SÖYLEDİM, MUTLU DEĞİLİM'

'YALAN SÖYLEDİM, MUTLU DEĞİLİM'

Şoke eden açıklamalarda bulunan Spears, "Kendi kızına yüzde 100 zarar vermek için sahip olduğu kontrol, babam o kontrolü sevdi. Yalan söyledim ve tüm dünyaya iyi olduğumu ve mutlu olduğumu söyledim. Bu bir yalandı. Bunu yeterince söylersem, inkar ettiğim için mutlu olabilirim diye düşündüm. Şoktaydım. Travma geçirdim. Ama şimdi ben size doğruyu söylüyorum: Mutlu değilim" diyerek devam etti.

'BUNLAR KALBİM İÇİN İYİ DEĞİL'

'BUNLAR KALBİM İÇİN İYİ DEĞİL'

"Sadece hayatımı geri istiyorum 13 yıl oldu ve bu yetti artık. Tek istediğim, bunun sona ermesi için paramın kontrolüne sahip olmak" diyen Spears hakime, "Dürüst olmak gerekirse aileme dava açmak istiyorum. Bunu bu kadar uzun süre içimde tutmamı sağlayarak bana neden bunu yaptıklarını duymak istiyorum. Bunlar kalbim için iyi değil. Çok sinirlendim ve her gün ağlıyorum" diye ekledi.


Spears'ın hayranları ise destek için mahkeme salonunun dışında toplandı ve 'Britney'e özgürlük' sloganları attı.



Yargıç, duruşmayı bitirmeden önce, her iki tarafın da ileriye doğru "nasıl ilerlemek istedikleri hakkında konuşacağını" söyledi. Yargıç Penny ayrıca Britney Spears'a "düşüncelerinin bu davaya dahil olan herkes tarafından duyulmasını sağlamak için attığı bu adım nedeniyle" teşekkür etti.

ÜNLÜLERDEN DESTEK

ÜNLÜLERDEN DESTEK

Öte yandan duruşma sonrası pek çok ünlü isim de Spears'a destek verdi. Spears'ın olaylı şekilde ayrıldığı eski sevgilisi şarkıcı Justin Timberlake sosyal medya hesabından "Onun başına gelenler doğru değil. Hiçbir kadının kendi bedeni hakkında karar vermesi asla kısıtlanmamalı. Hiç kimse HİÇBİR ZAMAN kendi iradesi dışında tutulmamalı ya da uğruna çok çalıştıkları her şeye erişmek için izin istemek zorunda kalmamalı. Eşim Jess ve ben bu süre zarfında Britney'e sevgimizi ve mutlak desteğimizi gönderiyoruz. Mahkemelerin ve ailesinin bunu düzeltmesini ve nasıl yaşamak istiyorsa öyle yaşamasına izin vermesini umuyoruz" dedi.


Mandy Moore ise Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Kendisini korumaya yönelik bir kurum tarafından maruz kaldığı taciz şaşırtıcı, yürek parçalayıcı ve utanç verici. Cesaretini ve şeffaflığını takdir ediyorum" dedi.


Ünlü şarkıcı Halsey ise "Tanrı Britney'i kutsasın ve tüm kalbimle, bu tacizci sistemden özgürlüğe kavuşacağını umuyorum. Bunu her şeyden çok hak ediyor. Bugün kendi adına konuşmasına ve cesaretine hayranım" dedi.


Ünlü sanatçı Mariah Carey ise "Seni seviyoruz Britney. Güçlü kal" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Geçen hafta boşanan Merve Dizdar, Çeşme'de stres atıyor