Bu bir vahşet! Boğazlarını kestiler

Dünya bu kareleri konuşuyor! Güney Amerika ülkesi Ekvador'daki bir hapishanede çeteler arasında çıkan çatışmada adeta katliam yaşandı. Çatışmaya ilişkin yayınlanan görüntüler şoke ederken 68 mahkumun hayatını kaybettiği, bazılarının boğazlarının kesildiği bildirildi

14 Kasım 2021, Pazar 11:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
TÜYLER ÜRPERTEN KARELER

TÜYLER ÜRPERTEN KARELER

Patlama ve silah seslerinin saatlerce kesilmediği savaş haftalar sonra bir kez daha tekrarlandı, uluslararası haber ajanslarının servis ettiği tüyler ürperten kareler dünyayı çalkaladı.

Eylül ayındaki çatışmada 118 mahkumun hayatını kaybettiği Güney Amerika ülkesi Ekvador'da, rakip çeteler cuma günü akşam saatlerinde yine savaşa tutuştu.

FECİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

FECİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Ekvador'un en büyük kenti Guayagil'deki Litoral Hapishanesi'nden silah sesleri yükseldi, mahkumların yakınları bir haber alma umuduyla cezaevi önüne koştu.

Bu yıl yaklaşık 300 mahkumun cezaevlerinde can verdiği ülkede Litoral Hapishanesi'nden farklı bir haber beklendi ancak dakikalar içinde feci görüntüler ortaya çıktı.

BAZI MAHKUMLARIN BOĞAZI KESİLDİ

BAZI MAHKUMLARIN BOĞAZI KESİLDİ

Meksikalı Sinaloa ve Jalisco New Generation kartelleri arasındaki savaşı hatırlatan çatışmada bazı mahkumların boğazlarının kesildiği bildiriliyor.

68 MAHKUM ÖLDÜ

68 MAHKUM ÖLDÜ

Hapishanedeki olayları bastırmak için yüzlerce özel kuvvetler askeri içeri girdi, Ekvadorlu yetkililer çatışmalarda 68 mahkumun öldüğünü açıkladı.

Sayıları 25'i aşan yaralı ise hapishane önünde bekleyen ambulanslarla hastanelere taşındı. Guayas eyaletinin valisi Pablo Arosemena, yaşananları bir toplu katliama benzetti.

ÇETELER ARASI ÇATIŞMA

ÇETELER ARASI ÇATIŞMA

Çatışma sürerken cezavinde 700 mahkumun bulunduğu bilgisini veren Vali Arosemena, rakip çetenin cezaevini kontrol etmek istemesiyle olayların patlak verdiğini söyledi.

Yerel medya, Litoral Hapishanesi'nde söz konusu çetenin diğer tarafa geçmek için bir koridorda toplandığı sırada rakip çetenin saldırısına uğradığını yazdı.

DAHA ÖNCE DE YEŞANDI

DAHA ÖNCE DE YEŞANDI

Cezaevinde yapılan aramalarda silahlar, patlayıcılar ve yüzlerce kesici alet ele geçirildi. Ekvador'da 31 Eylül'den bu yana cezaevlerinde olağanüstü hal uygulanıyordu.

29 Eylül'de yine Litoral Hapishanesi'ndeki savaşta 118 mahkum ölmüş, 80'ni de yaralanmıştı. avaşanlar Los Lobos ve Tiguerones çeteleriydi.

EL BOMBALARI ATILDI

EL BOMBALARI ATILDI

Litoral Cezaevi'ni kan gölüne çeviren çatışmada el bombaları atılmış ve patlama sesleri hapishane dışından bile duyulmuştu. Hayatını kaybeden mahkumların bazılarının başları kesilmişti, diğerlerinin ise vurularak öldürüldüğü belirlendi.

İSYAN EMRİ VERİLDİ

İSYAN EMRİ VERİLDİ

Yerel medya, Ekvador'da yeni yeni faaliyet göstermeye başlayan Meksikalı uyuşturucu çetesinin isyan emri verdiğini ve çatışmaların başladığını aktarmıştı.

HAPİSHANELERDE 38 BİN MAHKUM VAR

HAPİSHANELERDE 38 BİN MAHKUM VAR

Güney Amerika ülkesinde temmuz ayında farklı hapishanelerde çıkan olaylarda 21 kişi yaşamını yitirmiş, 35 kişi yaralanmıştı. Bunun üzerine, Ekvador lideri Lasso, cezaevlerinin kapasitelerinin yüzde 30 üzerinde mahkum barındırdığını kaydetmişti.

24 Şubat'ta üç şehirde aynı anda çıkan isyanlarda da 80 mahkum hayatını kaybetmişti. Ekvador hapishanelerinde yaklaşık 38 bin mahkum bulunuyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uğradığı kılıçlı saldırı sonrası bagajına koştu! Çıkardığı ise...