Bu bölüm mezunlarına KPSS şartı aranmayacak!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Spor Genel Müdürlüğü 'Antrenör' kadrosunun az olmasından dolayı 250 kişilik bir kadro alımı için Maliye Bakanlığı ve Başbakanlığa dilekçe verdi

05 Aralık 2012, Çarşamba 15:14
A A
Bu bölüm mezunlarına KPSS şartı aranmayacak!

Spor Bakanlığı ve Federasyonlar bünyesine KPSS sınavı aranmaksızın alınacak personelde 2. Antrenör belgesi ve 3 defa milli olma şartı aranacak. Maliye Bakanlığının kadro açması halinde sınava girmeden alınacak olan personelin ataması ise 31 Aralık 2012 tarihinde yapılacak.

Beden Eğitimi Spor Yüksek okulu mezunlarının yararlacağı bu atamadaki şartlara uygun olanlar KPSS sınavına girmeden atanacak. Spor Bakanlığı 2011 yılında da aynı yöntemle 250 kişi daha işe almıştı.
 
Bu alım en çok federasyonları sevindirdi. Milli Eğitim Bakanlığı KPSS sınavı ile işe girme şansı olan BESYO mezunları, bu uygulama ile spor kadrosunun genişletilmesi düşünülüyor. Bazı federasyonlarda ise sözleşmeli antrenörler çalışıyor.

Voleybol Federasyonu'nun lisesinde kadrolu öğretmen personel yok. Mevcut voleybol dersine sözleşmeli antrenörler giriyor. Bu uygulama ile alınacak 250 personel içerisinde branşları olan antrenörlere eğitim aldıkları dalda hizmet verme şansı doğmuş oldu.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fotoğraflarla tarihi buluşma