Bu çaylar uyumanıza yardımcı oluyor

Uykuya dalmak bazen düşündüğümüzden de zor olabiliyor. Başta stres ve mental yorgunluk olmak üzere çeşitli sebepler uyku uyumayı bizim için zor hale getiriyor. Ama üzülmeyin, bu çaylar uykuya dalmanızı kolaylaştıracak...

29 Mart 2019, Cuma 14:36
A A
KEDİ OTU ÇAYI

KEDİ OTU ÇAYI

 

Kedi otu, uykusuzluğu tedavi etmeye yardımcı olan en önemli bitkilerden bir tanesidir. Bu bitkinin sinir sistemi hücrelerini düzenleyerek anksiyete seviyesini azaltan rahatlatıcı etkileri vardır.

 
SARI KANTARON ÇAYI

SARI KANTARON ÇAYI

 

Doğal bir sakinleştirici etkisi vardır. Bu yüzden kantaron çayı antidepresan ve yatıştırıcı olarak kullanılabilir.

 

 

PAPATYA ÇAYI

PAPATYA ÇAYI

 

Papatya çayı hem hafifliğiyle hem de hoş kokusuyla sinir sistemine iyi gelir vetüketen kişiyi stresten uzak tutar. Papatyanın sakinleştiriciliğinin yanında, başka birçok faydası daha bulunuyor.

 

 

LİMON OTU ÇAYI

LİMON OTU ÇAYI

 

Limon otu çayı, anksiyete ile ilişkili problemlerle mücadelede en etkili bitkilerden bir tanesidir. Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayan limon otu çayını son öğününüzden sonra bir bardak içebilirsiniz.

 

ÇARKIFELEK ÇAYI

ÇARKIFELEK ÇAYI

 

Çarkıfelek çiçeği flavonoidler ve alkaloitler bakımından zengindir. Bir yandan sinirlerinizi gevşetirken, diğer yandan da kas elastikiyetinin düzenlenmesine yardımcı olur. Bu çayı içmek yerine aromaterapi olarak da kullanabilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.