Bu nasıl kader!

Bu nasıl kader!

Çaresizlik içindeki anne babanın, 3 yaşındaki çocuklarına ilik nakli yapılabilmesi için dünyaya getirdiği çocukta da aynı hastalıktan çıktı. Şimdi iki kardeş de hastalığın pençesinde yaşam mücadelesi veriyor

27 Mart 2013, Çarşamba 17:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hendek'te oturan 31 yaşındaki Enes ve 28 yaşındaki Nurcan Demiryolu çiftinin 3 yıl önce dünyaya getirdikleri ikinci çocukları Beraat’a doğumdan sonra ortaya çıkan hastalığa ’Ağır kombine immün yetmezliği’ teşhisi konuldu.

Doktorlar genç çifte, çocuklarının ancak ilik nakli ile hastalıktan kurtulabileceğini söyleyince Enes ve Nurcan Demiryolu çifti oğullarını kurtarmak bebek yapmaya karar verdi. Dünyaya gelen Ensar Demiryolu’nda da aynı hastalık görülünce çiftin umutları bir anda bitti.


.

HAFTALIK İLAÇLARI BİN 800 TL

İki kardeş, haftalık bin 800 lira olan ilaç kullanarak yaşam mücadelesi verirken anne Nurcan Demiryolu oğlu Beraat’ın hastalık nedeniyle gelişmediğini ve 1 yaşındaki çocuk gibi kaldığını söyleyerek gözyaşı döktü. "Oğlum, artık gülmeyi bile unuttu" diyen anne Nurcan Demiryolu, şöyle dedi:

'KAHREDİYORUM'

"Oyun bile oynamıyor. Yaşıtları evimize geldiğinde sadece onlara boş gözlerle bakıyor. Sanki hastalığını biliyormuş gibi sessiz bir şekilde olup bitenleri izliyor. En büyük korkum çocuklarını kaybetmek. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. İlaçlarla yaşıyoruz. Doktorlar, hastalık başladığında ayda 1 kullandığımız ilaçları hastalık ilerlediği için haftada 1’e  indirdiler. Her geçen gün gözlerimin önünde eriyor. Hastalığına çare olsun diye dünyaya getirdiğimiz küçük oğlumla birlikte ikisini gördükçe kahrediyorum. Çocuklarının iyileşmesi için ilik nakli gerekiyor. Beraat için yakın çevremizde donör bulamadık. Artık umudumuz dışarıda. Aynı hastalıkla dünyaya gelen küçük oğlum Ensar için, benden eşimden ve büyük oğlumdan alınan numunelerinin sonuçlarının gelmesini bekliyoruz."

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kadir Topbaş'ın ismi Yenikapı Meydanı ve Avrasya Gösteri Merkezi'ne verilecek