Bu tüyolar daha ince ve uzun görünmenizi sağlayacak

Daha ince ve uzun görünmek için görsel illüzyonlardan faydalanabilirsiniz. İnce ve uzun dikey çizgilerin sizi daha zayıf göstereceğini biliyorsunuz, bir de işe yarayan diğer sırlara göz atın.

16 Kasım 2021, Salı 17:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÜYÜK EL ÇANTALARI KULLANIN

BÜYÜK EL ÇANTALARI KULLANIN

Normalden büyük bir el çantası taşıdığınızda, normal olarak sizin görünümünüz ufalacaktır. Üstelik içinde ihtiyacınız olan daha çok şey taşıyabilirsiniz.UZUN KOLYELER SİZİ UZUN GÖSTERİR

UZUN KOLYELER SİZİ UZUN GÖSTERİR

Daha ince görünmenin en kolay ve pratik yollarından biri, gündelik kıyafetlerinizi uzun kolyelerle desteklemek olacaktır. Kolyelerin uzun görünümü vücudu da uzun gösteren optik bir ilüzyon sağlar ve sizi olduğunuzdan ince gösterir.


BİLEK HİZASINDAKİ BOTLAR BACAKLARINIZI ŞİŞMAN GÖSTERİR

BİLEK HİZASINDAKİ BOTLAR BACAKLARINIZI ŞİŞMAN GÖSTERİR

Bir süredir oldukça revaçta da olsa, amaç ince görünmekse bilek hizasındaki botlardan kaçınmalısınız. Ayak bileklerini kalın gösterir ve bacak boyunu keserler. Eğer illa giymek istiyorsanız, pantolon tercih edin, paçalarını içine sokun ve botlarla pantolonun aynı renk olduğuna emin olun.


KÜÇÜK DESENLER DAHA İNCE GÖSTERİR

KÜÇÜK DESENLER DAHA İNCE GÖSTERİR

Bir diğer akıllıca göz yanılgısı da büyük desenler yerine küçük desenler tercih edilerek sağlanabilir. Geniş desenli dar kalıplı giysiler sizi olduğunuzdan iri gösterirken, küçük desen tam tersi etkiye sahiptir.


DİKEY ÇİZGİLER HER ZAMAN DAHA ZAYIF GÖSTERİR

DİKEY ÇİZGİLER HER ZAMAN DAHA ZAYIF GÖSTERİR

Hemen herkesin bildiği ama uygulamayı ihmal ettiği bir kural. Yatay çizgili giysilerden uzak durun. Üst ya da alt, yatay çizgili desenler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterir. Dikey çizgililer ise göze tam tersi bir etki yapar.


V YAKALI GİYSİLERLE DAHA ZARİF VE İNCE

V YAKALI GİYSİLERLE DAHA ZARİF VE İNCE

Abiye elbiseler ya da gündelik tişörtler fark etmez, v yaka dekolte daha ince bir görünüm sağlar. Göğüs bölgesini destekleyen bu kesim, dikkati vücudunuzun kıvrımlı hatlarına çeker. V yaka ne kadar derin olursa, etkisi o kadar kuvvetlenecektir.


SATENDEN UZAK DURUN

SATENDEN UZAK DURUN

Gerçekten ince ve formda değilseniz, saten kumaştan kesinlikle uzak durmalısınız. Giyimi ve görünüşü hoş olsa da vücudunuzdaki her türlü kusuru ortaya sermek için can atar. Aynı şey hemen her türlü parlak kumaş için geçerlidir. Dar kesimli parlak kumaşlar sizin düşmanınız.


AYNI RENK ÇORAP VE AYAKKABI

AYNI RENK ÇORAP VE AYAKKABI

Aynı ten rengi ayakkabıların yaptığı etkiye sahiptir. Aynı renkte çorap ve ayakkabı giydiğinizde, bacaklarınızın uzunluğunu arttırır ve bir bütün olarak daha ince görünürsünüz.


SİVRİ BURUN AYAKKABILAR VE TEN RENGİ

SİVRİ BURUN AYAKKABILAR VE TEN RENGİ

Biraz daha ince görünmek için bir diğer harika optik ilüzyon da ten rengi ve sivri burunlu topuklulardır. Ten rengi bacağınızın devamı gibi gözükeceği için tüm vücudun daha zarif algılanmasına sebep olur.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 40'lı yaşlarda şık olma rehberi