Bu yağ bir mucize! İster yiyin, ister yüzünüze, ister saçınıza sürün...

Son zamanların en popüler ürünlerinden biri olan Hindistan cevizi yağı hem makyaj masanızda hem de mutfağınızda mutlaka bulunması gereken bir besin. Gelin faydalarını birlikte öğrenelim...

05 Aralık 2018, Çarşamba 09:37 Son Güncelleme:
A A
METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR

METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR

Hindistan cevizi yağı, içeriğindeki yağ asitleri sayesinde, düzenli tüketildiği takdirde metabolizmayı hızlandırma özelliğine sahip. Ayrıca tok tutuyor ve kilo vermeye yardımcı oluyor. Dikkat edilmesi gereken nokta ise her besinde olduğu gibi tüketim miktarı. 

DİŞLERİ BEYAZLATIYOR

DİŞLERİ BEYAZLATIYOR

Antifungal ve antibakteriyel özelliği olan Hindistan cevizi yağı, ağızdaki zararlı bakterilerin yok olmasına yardımcı oluyor. Gargara yapılarak kullanıldığında diş beyazlamasına yardımcı oluyor, diş sağlığını koruyor.

DOĞAL NEMLENDİRİCİ

DOĞAL NEMLENDİRİCİ

Tüm vücudunuza ve yüzünüze rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir nemlendirici olan Hindistan cevizi yağı, içerdiği yağ ve vitaminlerle cildi besleyip ufak kırışıkları bile iyileştiriyor...

SAÇLARI PARLATIYOR

SAÇLARI PARLATIYOR

Tıpkı cildiniz gibi saçlarınızı da nemlendiriyor. Hindistan cevizi yağını duş öncesi veya sonra saçınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca yapılan araştırmalar, bu yağın saç proteinlerinde meydana gelen kaybı azalttığını ortaya koymuştur.

EPİLEPSİYE İYİ GELİYOR

EPİLEPSİYE İYİ GELİYOR

Bu tropikal meyvenin yağında yer alan orta zincirli trigliseritler (TCM), keton konsantrasyonunu artırıyor. Bu da epilepsi belirtilerinin azalmasına yardımcı oluyor.

MAKYAJINIZI TEMİZLEYİN

MAKYAJINIZI TEMİZLEYİN

Makyajınızı kimyasal maddeler içermeyen, doğal bir maddeyle temizlemek isterseniz hindistan cevizi yağını deneyin. Cildinizde makyaj kalıntısı bırakmayacak ve pırıl pırıl yapacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (20 Mart 2019)