Bu yerlere gitmek cesaret ister

Dünya o kadar büyük ki, her yerini gezmek ve görmek neredeyse imkansız. Peki dünyada asla gidilemeyen yerlerin olduğunu biliyor muydunuz? Bu yerler öylesine enteresan ki; ziyarete kapalı olması insanı hem ürkütüyor hem de cezbediyor. İşte hiç kimsenin gidemediği ilginç yerler...

16 Temmuz 2017, Pazar 21:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ISE TAPINAĞI /JAPONYA

ISE TAPINAĞI /JAPONYA

Güneş tanrıçası Amaterasu'ya adanmış bu tapınak, Japonya'nın Ise kentinde bulunan bir Şinto tapınağı.Japonya'nın en kutsal tapınağına sadece imparatorluk ailesinden gelenler ve keşişler girebiliyor. Halkın girişi ve kamera sokulması yasak.Ziyaretçiler ise birkaç sıra arkasından tapınağın çatısına bakmakla yetiniyor. 

SABLE ADASI /KANADA

SABLE ADASI /KANADA

Atlas Okyanusu`nda yer alan bu kumlu adanın nüfusu 30`u geçmiyor. Ayrıca batık gemiler için bir mezar.Kendine has özellikleri yüzünden burası doğal koruma alanı olarak ilan edildi. Ziyaret etmek isteyenler, Kanada hükumetine ziyaret sebeplerini açıklayan bir izin dilekçesi yazmak zorunda. 

CHURCH OF OUR LADY MARY OF ZION / ETİYOPYA

CHURCH OF OUR LADY MARY OF ZION / ETİYOPYA

Etiyopya da bulunan bu kilise, Tevratta tarif edilen 10 emir taleplerinin saklanması için yapılmış kutsal ahit sandığına sahiptir.

VATİKAN GİZLİ ARŞİVİ /VATİKAN

VATİKAN GİZLİ ARŞİVİ /VATİKAN

Vatikan gizli arşivi, Roma Katolik Kilisesi'nin kanunlarını barındıran dökümanlar, mektuplar ve kitaplarla dolu.Bu belgeler yılda bir kez, yetkili kişi tarafından özel izinle görülebilir.

BT TOWER /İNGİLTERE

BT TOWER /İNGİLTERE

Kulenin içinde yaşanan bir patlamadan sonra, dönen restoran ve gözlem terası halkın erişimine kapatıldı.BT Tower, nadiren bağış toplantıları için kullanılıyor ve katılan birkaç yüz kişi Londra`yı farklı bir perspektiften görme imkanı buluyor.

KAHOOLAWE ADASI /ABD

KAHOOLAWE ADASI /ABD

Hawai adalarında en küçük ada olan kahoowale , ikinci dünya savaşında ABD silahlı kuvvetleri tarafından eğitim zemini ve bombardıman alanı olarak kullanıldı. 

KOFUN /JAPONYA

KOFUN /JAPONYA

Bu yapay adalar, Japon İmparatorluk ailesinin antik mezarları. Çok nadir durumlarda arkeologlar tarafından ziyaret edilebiliyor ancak buna İmparatorluk Mahkemesi`nin izni gerekli. 

LASCAUX MAĞARASI /FRANSA

LASCAUX MAĞARASI /FRANSA

1940 yılında keşfedinlen bu mağara içinde barıdırdığı bir sürü resim tam bir sanat eseri olarak kabul edilmektedir.

MARAŞ /KKTC

MARAŞ /KKTC

Bir zamanlar lüks otomobillerin, pahalı evlerin, ülkenin en iyi plajlarının ve Hollywood yıldızlarının da gözdesi 7 yıldızlı otellerin bulunduğu "Hayalet Şehir" Maraş, 42 yıldır terk edilmiş durumda. Yeşil hat tampon bölgesinde bulunuyor. 

METRO 2 /RUSYA

METRO 2 /RUSYA

Metro 2, Moskova'nın halka açık metro sisteminin daha altında bulunuyor. Bu metronun amacı, savaş zamanında hükümet görevlilerinin ve ordu mensuplarının nükleer felaketten etkilenmeden seyahat etmelerini sağlamak.Söylentiye göre metronun, Kremlin Sarayı ve Ulusal Güvenlik Servisleri'nin de içinde bulunduğu birkaç girişi var.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Elektrikli ve hibrit araç satışları arttı