Bu yıl devlet yurtlarına zam yok!

Bu sene Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı öğrenci yurtlarında zam olmayacak. Müjdeyi Bakan Kasaoğlu verdi

Son Güncelleme:
A A
Bu yıl devlet yurtlarına zam yok!

 Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu yurt ücretleriyle ilgili müjdeli haberi verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversite hayatına bu yıl başlayacak gençleri selamlayarak, "Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz, ülkemizin her şehrinde tüm hazırlıklarını yaptı ve yeni heyecanla öğrencilerimizi bekliyor. Gençlerimizin huzuru, güveni, mutluluğu bizim en büyük önceliğimiz. Çabamız ülkemizin bütün imkanları ve kaynaklarıyla onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak. Huzuru, güveni, mutluluğu esas alan Bakanlığımızın yurtları, gençlerimizin evi, yurdu, yuvası. Başımızın tacı olan gençlerimiz için her türlü fedakarlığa hazırız." ifadelerini kullandı. 

ZAM YAPILMAYACAK

Bu bağlamda Bakanlığa bağlı yurtlarda kalacak yaklaşık 700 bin üniversiteli gence ve ailelerine önemli bir müjdeleri olduğunun altını çizen Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"Evet bu sene Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüze bağlı yurtlarımızda ücretlerde herhangi bir zam yapmayacağız. Oluşturulmak istenen ekonomik baskılara karşı direncimizi ve gücümüzü ortaya koymak adına yurt ücretlerine zam yapmama kararı aldık, bunu da ekonomik baskılara karşı anlamlı bir duruş olarak görüyoruz. Gençlerimize ve yurtlarımıza dair destekleri ve ücret politikasındaki bu karardaki katkıları nedeniyle Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza gençliğimiz ve Bakanlığımız adına şükranlarımı sunuyorum." 

KYK YURT ÜCRETLERİ NE KADAR? 

KYK aylık yurt ücreti 168 TL. Ancak standardı yüksek, özel nitelikli yurtların aylık ücreti 180-285 TL arasında değişiyor.. KKTC’de bulunan yurtların ise aylık ücreti 300 TL.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yeraltına gömülü 10 tonluk akaryakıt tankı bulundu