Bugün okullar tatil mi?

Bugün okullar tatil mi?

Olumsuz hava koşulları nedeniyle kar tatili haberleri peş peşe geldi. İşte bugün (6 Şubat Perşembe) okulların tatil olduğu il ve ilçeler..

05 Şubat 2020, Çarşamba 21:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

6 Şubat Perşembe günü okulların tatil olduğu il ve ilçeler:

Ağrı'da okullar tatil mi?

Ağrı’da yoğun kar yağışı ve fırtına nedeni ile il merkezine bağlı köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki okullar bugün tatil edildi.

Ağrı’da iki gün boyunca aralıksız devam eden kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiledi. Birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, eğitime bir gün süre ile ara verildiği bildirildi. Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, “Köy yollarımızda görülen aşırı buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için Valiliğimiz tarafından Ağrı merkeze bağlı taşıma kapsamındaki köy okullarında eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz için 06.02.2020 Perşembe günü 1 gün süre ile ara verilmiştir. İl merkezindeki okullarımızda eğitim ve öğretime ara verilmemiştir” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Ağrı’nın Diyadin ve Taşlıçay ilçelerinde de köy okulları ve taşımalı eğitim kapsamındaki okulların da tatil edildiği bilgisine ulaşıldı.

Tunceli'de okullar tatil mi?

Tunceli'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Ovacık ilçesinde 2 gün, süreyle, Nazımiye ilçesinde ise bugün okullar tatil edildi. 

Tunceli'de etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı özellikle kırsal alanda yaşımı olumsuz etkilerken, ulaşımda yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla Ovacık ilçesinde 2 gün süreyle, Nazımiye ilçesinde ise bugün okulların tatil edildiği bildirildi. 

Van'da bugün okullar tatil mi?

Van’ın Çaldıran ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçedeki tüm okulların bugün için tatil edildiği bildirildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER DHA görüntüleri CNN International'da