Buket Uzuner’den Sürpriz Çocuk Kitabı: Ah Bir Kedi Olsam!

Buket Uzuner, okurlarına bu kez bir çocuk kitabıyla ulaşıyor; ancak bu kitap, 7’den  70’e içindeki çocuğu her zaman yaşatan  “tüm çocuklar” için!

18 Nisan 2017, Salı 15:54
A A
Buket Uzuner’den Sürpriz Çocuk Kitabı: Ah Bir Kedi Olsam!
Everest Yayınları etiketini taşıyan Ah Bir Kedi Olsam! çevre bilincini, aktivist ruhu, doğaya saygıyı, “niyet”in önemini minik kahramanı Can’ın gözünden anlatıyor.

Acaba bir çocuk olmak yerine, hiç ödev yapmayan, gece erkenden yatıp, sabah karanlıkta kalkmayan, sevmediği yemekleri yemek zorunda olmayan, saatlerce oyun oynayan özgür bir kedi yavrusu olsaydı, hayat nasıl olurdu?


 
Aslında hangimiz kedilere bakıp da onlara bir kez bile özenmedik ki? Sorusundan yola çıkan Buket Uzuner bir sabah kediye dönüşen anne-oğulun keyifli serüvenine sizi de ortak ediyor.

Yazımı yaklaşık on beş yıl süren Ah Bir Kedi Olsam, fantastik kurgusunun yanı sıra  biyografik izler taşıyor.  Oğuz Demir’in resimlediği kitaptaki çizgilerden de yazarı hemen tanımak mümkün. Ayrıca kitapta verilen numarayı arayanlar da bir sürprizle karşılaşacak!


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.