Burak Yılmaz: 'Canım ülkemden özür diliyorum'

Burak Yılmaz: 'Canım ülkemden özür diliyorum'

Milli futbolcu Burak Yılmaz, büyük yankı yaratan bir otobüs şoförüyle kavgası ile ilgili bir açıklama yaptı

21 Aralık 2016, Çarşamba 15:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Futbol yaşamını Çin'in Beijing Guoan takımında sürdüren Burak Yılmaz'ın, geçtiğimiz günlerde Nişantaşı'nda bir belediye otobüsü şoförüyle kavga etmesinin görüntüleri sosyal medyada büyük yankı yaratmıştı.

Bu kavgayı önce yalanlayan ancak görüntülerin ortaya çıkması üzerine kabul etmek zorunda kalan milli futbolcu, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, "Ülkemizin birlik ve beraberliğe dayanışmaya en çok ihtiyacı olduğu bu günlerde kendi adıma üzerime düşeni yaptığımı düşünüyorum. Canım ülkemden özür diliyorum" dedi.
 

İŞTE BURAK YILMAZ'IN AÇIKLAMASI


08/12/2016 tarihinde bir halk otobüsü personeliyle aramda geçen tatsız münakaşaya ilişkin olarak bu açıklamayı yapmaya gerek duydum. Öncelikle belirtmek isterim ki "linç kültürü" nün güzel ülkemde her alana hakim olması beni çok üzmektedir. Olayın aslına gelirsek; Aracımı görevli vale arkadaşımıza teslim ederek yolun karşısına geçmekte iken otobüsün aynasının kafamı teğet geçmesi sonucu refleks ile aracın kapısına vurdum. Kendi aracım ile otobüs arasında kaldım ve ezilme tehlikesi yaşadım. Akabinde otobüs şöförü aracı durdurdu ve bana küfür etti. Ben kendisine "abi" diye hitap ederken ve "babam yaşındasın" derken , o bana sopa ve küfür ile karşılık verdi. Dikkatsizce araç kullanan, küfür eden ve sopa ile bana vurmaya kalkan şahıs ile ilgili olarak hiç bir şekilde adli ve idari işlem yapmadım ve şikayette bulunmadım. Bu tatsız olayın büyümemesi ve kapanması adına da gazeteci arkadaşlarımıza detayları anlatmadım. Ancak aradan 10 gün geçtikten sonra görüntüler basına servis edildi. Şöför arkadaşımız kanal kanal gezmeye başladı. Çok acı olaylar yaşadığımız şu dönemde bu tatsız olay gündeme taşındı. Son olarak kimsenin ekmeği ile oynamam mümkün değildir ve öğrendiğim kadarı ile de İETT, şoför beyin iş akdini feshetmemiştir. İETT kendi bünyesinde konuya ilişkin tahkikat başlattığını kamuoyuna duyurmuştur. Ülkemizin birlik ve beraberliğe dayanışmaya en çok ihtiyacı olduğu bu günlerde, kendi adıma üzerime düşeni yaptığımı düşünüyorum. Yine de gündemi böyle bir konu ile meşgul ettigim için canım ülkemden özür diliyorum.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Servet Yardımcı yeniden UEFA Yönetin Kurulu'na seçildi