Burçlarına göre erkeklere nasıl davranmalı?

Bir erkekle tanıştığınızda işe burcunu öğrenmekle başlamanızda hiçbir sakınca yok. Çünkü bir erkeğin burcunu öğrenmek, henüz başlamamış ilişkinizi şimdiden kurtarır. Peki burçlarına göre hangi erkeğe nasıl davranmalı?

17 Mart 2021, Çarşamba 14:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Koç

Koç

Koç erkeği, sosyal kişiliği ve arkadaş canlısı yapısı sayesinde ilişki geliştirme konusunda aşırı hızlı olabilir. En iyi anlaşabildiği insanlar ise onunla benzer düşüncelere sahip olan kişilerdir. Özellikle de eğlence arayışındaki kişilerle iyi anlaşırlar. İlişkinizin ne kadar güçlü olduğuna da bağlı olarak, kendini biraz dışlanmış hissedebilirsin. Her daim, hele sana aşıksa, seni de dahil etmek için çabalayacaktır. Fakat koç erkeğine onun ilgisini çeken şeylerin senin için önemli olmadığını hissettirirsen, onu hüsrana uğratabilirsin. Ona asla ilgisiz, kibirli ya da kendini beğenmiş olduğunu söyleme. Birçok şey olabilir; ama bunlar asla.


Boğa

Boğa

Zoru sever ve başarılı, uzun süreli bir ilişkinin parçası olmak ister. Aşk onun için aşırı önemlidir ve senin hakkında her şeyi öğrenmeye çalışır. Onun hayatındaki herkesi tüm kalbiyle sevdiğinden eminsin. Onu seninle ilgilenmemekle suçlaman yanlış olacağı gibi, kendini aşağılanmış hissetmesine de yol açacak. Belki aşkını senden farklı yollarla gösteriyordur. Fakat bu seni sevmediği anlamına gelmiyor.


İkizler

İkizler

İkizler erkeği bazen tek gecelik bazen uzun soluklu ilişkilerin peşinde koşar. Gerçekten aşık olduğu birisini bulunca da ona sımsıkı sarılır. Onu açmak ve gerçek hislerini öğrenmek biraz zaman alabilir; fakat gerçekten buna değer. Ona asla “Zamanımı harcıyorsun” tarzı cümleler kurma. Akıllarda soru işareti bıraktığının o da farkında. Fakat bu, ilişki için emek harcamadığı anlamına gelmiyor. Bu tarz cümleler kurman, ikizler erkeğinin aklında “Aşkı haketmiyorum” gibi düşüncelerin oluşmasına yol açabilir.


Yengeç

Yengeç

Yengeç erkeklerinden iyi sevgili olur. Çünkü ilişkiyi sürdürebilmek için ne yapılması gerektiğini bilirler. Sadıktır ve kendini iyi hissetmeni sağlayacak yolları çok iyi bilir. Bazı zamanlarda karşı tarafın kendi hakkında ne hissettiğine dair şüphelere kapılabilir. Aranıza soğukluk girdiği zamanlarda onu güven problemi üzerinden suçlaman, yapabileceğin en kötü şeylerden birisi. Senden vazgeçmiş değil de sadece kişisel bazı problemlerle boğuşuyor ve bunları seninle paylaşma konusunda sıkıntı yaşıyor olabilir.

Aslan

Aslan

Karşısındakinden ne beklediği konusunda çok az yanılan aslan erkeği, ilişkide istediğini elde etme konusunda sertleşebilir. İlgi isteyen birisi gibi görünebilir; fakat gerçekte en iyisini hak ettiğini söylemekten de çekinmez. Aslan erkeğine ilişkiden çok şey beklediğini söylemek yanlış olacaktır. O birini gerçekten severse, kendi çıkarlarını bir kenara bırakıp karşısındakinin iyi hissetmesini sağlamak için çabalar.


Başak

Başak

İlişkinin hem senin hem de kendisi için değerli bir şey olması için çok mesai harcar. Başak erkeğine göre sana dair her şeyi bilmek, ilişkide ikinizin daha da yakınlaşmasını sağlar. Bunu sağlayamazsa, ilişkide kendini ilişkide kaybolmuş hisseder. Ona sakın “Beni hiç tanımıyorsun” tarzı cümleler kurma. Ne zaman sana dair küçük detayları dillendirse ya da senin bayıldığın şeylerle seni şaşırtsa, bunu gerçekten seni düşündüğü ve seni tüm kalbiyle sevdiği için yapıyordur. Onu bir yabancı gibi hissettirme.

Terazi

Terazi

Terazi burcu, ilişkide her iki tarafın da mutlu olduğundan emin olmak ister. Onun uzlaşı arayışından yola çıkarak, ilişkiden çok şey beklediği sonucuna varmaman gerek. Denge arayışı da güzel bir şey. Diplomatik doğasına laf etmediğin sürece kendini zayıf hissetmeyecektir. Ona iradesiz olduğunu söylersen, kişiliğini toptan sorgulamaya başlayacaktır. Sevdiği kişilerin, onun dengeleri gözeten doğasını taktir etmelerini ister; eleştirmelerini değil.

Akrep

Akrep

Akrep tutkuların insanıdır. Sevdiği şeylerden ya da kişilerden bahsederken de heyecan duyar. Başarmaktan bir hayli haz duyar ve ilişki konusunda da heyecanlıdır. Partnerinden de aynısını bekler. Birçok eleştiriyi göğüsleyebilir; fakat ona yapabileceğin en kötü şey, ona “manyak” olduğunu söylemendir. Kişiliği yüzünden asla cezalandırılmaması gerektiğini düşünür. Dışardan bakıldığında her ne düşünülürse düşünülsün!

Yay

Yay

Tanıştığı herkesle arkadaş olabilir; fakat aşka düşmesi zordur. Flörtöz ve girişkendir. Bu özelliği, etrafındakilerin gözdesi olması için yeter de artar bile. Sevmediği bir şey varsa, o da kendisinden değişmesinin talep edilmesidir. Daha çok, onu olduğu gibi kabul eden ve iç dünyasını görebilen kişilerle uyumludur. Eğer bir yay erkeği ile birlikteysen, ona asla yapmacık olduğunu söyleme. Duygularını belli etme konusunda başlarda sıkıntı yaşayabilir; çünkü ciddi bir ilişkiye adapte olmaya çalışıyordur. Ona biraz zaman tanı. Bazı zamanlarda senin duymak isteyeceğin şeyleri söylemeyi de tercih edebilir.

Oğlak

Oğlak

Oğlak erkeği, gerçekten aşık olduğu kadınla ciddi ve uzun soluklu ilişki yaşamak ister. Tüm vaktini ve enerjisini ilişkiye verir. Zor olsa da buna değeceğini bilir. Çünkü daima ilişkinin yürümesini ve senin mutlu olmanı ister. Bu yüzden onu sana sadık olmamakla asla suçlamamalısın.

Kova

Kova

Birilerine tam anlamıyla güvenme ve aşık olma konusunda sıkıntılar yaşayabilirler. Fakat imkansız diye bir şey elbette yok. Kova erkeği, karşısındaki kişinin kendisiyle aynı değerlere inanmasını, dürüst olmasını ve güçlü değerlere sahip olmasını bekler. Ciddi ilişkilerde bile kendisine ayıracak zamanı olmasını ister. Özgürlüğüne düşkünür. Bu özelliklerine bakarak, seninle zaman geçirmekten sıkıldığını, bencil olduğunu ya da seni umursamadığını söylememelisin. Onu asla bencillikle suçlama. Bunu yaparsan, “kendim olmadan nasıl ilişkiyi yürütebilirim” korkusuna kapılır.

Balık

Balık

Romantik ve aşkını tutkuyla sahiplenen balık erkeği, karşısındakini sahiplenmeye bayılır. Kendisine nasıl davranılmasını istiyorsa, sana da öyle davranır. Farklılıklar ve anlaşmazlıklar bazen onu boğar. Fakat yine de elinden gelenin en iyisini yapmaya çabaladığından emin olabilirsin. Aşırı tepki gösterdiğini söylersen, fikirleri ve hisleri hakkında ikileme düşer. Onunla meselelere aynı pencereden bakmaman, onun yanlış yaptığı anlamına gelmez. Onu olduğu gibi sev.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bilimsel açıklamalarıyla: İlişkinizin uzun bir süre daha devam edeceğini gösteren 10 alışkanlık