Burcu Güneş'e tazminat davası şoku!

Burcu Güneş'e tazminat davası şoku!

Şarkıcı Burcu Güneş hakkında çifte ihale sebebiyle 15 bin TL’lik tazminat davası açıldı

24 Aralık 2016, Cumartesi 10:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Habertürk'te yer alan habere göre; icra yoluyla satılan kendi albümünün de arasında bulunduğu 141 eseri ihale yoluyla 10 yıl önce satın alan şarkıcı Burcu Güneş, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın dikkatsizliği nedeniyle mahkemelik oldu.

Satın aldığı eserlerin bakanlık tarafından Güneş’in adına tescilinin yapılmaması nedeniyle yapılan ikinci ihalede aynı eserleri Süper Müzik aldı. Burcu Güneş, mahkeme kararıyla eserlerin hak sahipliğini adına tescil ettirdi. Süper Müzik de hem bakanlığa hem de Güneş’e kendisini zarara uğrattığı gerekçesiyle 15 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Güneş’i eser işletmesi belgesi konusunda gerekli özeni göstermemekle suçlayan Süper Müzik, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı da ihaleyi gerçekleştiren kurumlara yanlış bilgi vermek ve daha önce icradan ihale ile satılan eserlerin tekrar kendilerine satılmasına neden olduğunu ileri sürdü.


‘KUSURU YOK’


Burcu Güneş’in avukatı Hayati Şahin, davanın reddini isteyerek eser işletme belgesi için gerekli belgelerin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunulduğunu, ancak 4 yıl sonra kendilerine cevap verdiklerini belirtti. Bakanlık ise eserlerin Burcu Güneş tarafından satın alındığını ve kendilerinin bu yönde herhangi bir kusurunun bulunmadığını iddia etti.

Mahkeme dosyayı bilirkişiye gönderdi. Bilirkişi raporunda, Burcu Güneş’in 2 kez yapılan ihale de kusurunun bulunmadığını olayda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ihmali olduğunu belirtti. Mahkeme tarafların son sözlerini söylemesi için duruşmayı erteledi.
 

'HERKES KRALİÇE'


Öte yandan 'Ağır Yaralı’ şarkısıyla sevenleriyle buluşan Burcu Güneş, son yıllarda moda olan giderli şarkıları ‘kıroluk’ olarak nitelendirdi.

Bu tarz parçalar yüzünden birbirine tahammül edemeyen bir toplumun yetiştiğini söyleyen şarkıcı, “Gençlere seçim hakkı sunulmuyor” dedi. İnsanların birbirine gider yapa yapa yalnız kaldığını sözlerine ekleyen Burcu Güneş, “Herkes kral, herkes kraliçe. Bu egolara gerek yok” diyerek meslektaşlarına gönderme yaptı. 

Burcu Güneş'in bu sözleri, giderli şarkılarıyla sürekli gündeme gelen ve pop müzik dünyasında çok sevilen bir isim olan 'Demet Akalın'a mı gönderme yaptı?' sorusunu akıllara getirdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pınar Deniz, "Kendimi çok çaresiz hissettim"