Burcunuza göre ev dekorasyonu

Nasıl bir evde rahat ederdiniz? Düzenli, temiz, renkli, sade... Bu sorunun cevabı burcunuza göre değişiklik gösteriyor. İşte burcunuza en uygun ev dekorasyon önerileri…  

23 Haziran 2017, Cuma 13:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Burçlar karakterleri ne kadar etkiliyorsa, zevklerimiz de onun etrafında o kadar değişiklik gösteriyor. Peki, gezegenlerin doğduğumuzdaki dizilimi, güneşin açısı ve daha birçok astrolojik olay, sığınacak tek limanımız olan evimizin dekorasyonunu üzerinde nasıl bir etkisi var? İşte cevabı...

KOÇ BURCU

KOÇ BURCU

Hobilerinizi yaşam alanınızda kullanmak sizi evinizde hissettirecektir. Özgürlüğüne düşkün Koç'lar ferahlıktan hoşlanır. Canlı renkler; özellikle kırmızı ve turuncu gibi sıcak renklerle mutlu olurlar. Hobilerini yansıtan objeleri görmekten mutlu olurlar.  

BOĞA BURCU

BOĞA BURCU

Rahatına düşkün Boğa'lar özel zevkleri vardır. Müzikle haşır neşir olmayı severler. Bahar renkleri ve toprak tonlarını görmek onları dinginleştirir. Evinizi ilkbahar temasında dekore edebilirsiniz. Koltuk kumaşlarınızda doğanın ana renklerini kullanmak sizi rahat hissettirecektir. Fazla abartı kullanmak boğaları yorabilir.  

İKİZLER BURCU

İKİZLER BURCU

Değişkenlikleriyle bilinen ve trendleri takip etmekten hoşlanan İkizler insanı, yaşam alanını kendi zevkleri ve son trendlere göre düzenler. Mozaik desenini ve kahve tonlarını dekorasyonda kullanmaktan zevk alırlar. Teknolojik eşyalar da vazgeçilmezleridir. Evinizde ses sistemleri, yüksek ekranlar, bilgisayarlar; mutfağınızda da metalik tonlardan yararlanabilirsiniz.  

YENGEÇ BURCU

YENGEÇ BURCU

Anaçlıkları ve ev hayatına düşkünlükleriyle bilinen duygusal Yengeçler huzuru bulacağı ve dinlenebileceği bir alana ihtiyaç duyarlar. Evleri ve aileleri çok önem arz eden yengeçlere, beyaz, gümüş, inci gibi renkler temizlik ve ferahlık hissi verir. Anahtar kelimesi: sıcak ve içtendir. Dekorasyonda da süslü şeylerden çok doğal, kullanışlı ve şık olanları tercih ederler.

ASLAN BURCU

ASLAN BURCU

Lider özelliğiyle bilinen ve ilgi odağı olmayı, dikkat çekmeyi seven Aslanların rengi; turuncu, sarı ve mordur. Görkemli eşyalara bayılırlar. Evlerinde biraz daha ihtişamlı mobilyalara ve kendini belli eden özel çalışmalara yer vermekten zevk alırlar.

BAŞAK BURCU

BAŞAK BURCU

Mantıklı ve titizliğiyle bilinen Başaklar, düzenli ve tertipli olmak isterler. Bu yüzden bol dolaplı ve raflı dekorasyonları tercih ederler. Düzenlerini rahatça uygulayabildikleri geniş evlerde, bol dolaplı dekorasyonda titiz bir yaşam alanı oluştururlar. Ahşap mobilyalar zayıf noktalarıdır. En mutlu oldukları renkler ise; krem, bej, beyaz ve kahve tonlarıdır. Bu renklerle oluşturacakları yaşam alanı, başak burçları için huzurlu bir dinlenme ortamı sağlayacaktır.  

TERAZİ BURCU

TERAZİ BURCU

Burç hanelerinin en dengelisi Teraziler rahatlık ararlar. Nefes alabilecekleri bir dekorasyonu tercih ederler. Birbiriyle uyumlu objeler onları rahat hissettirir. Büyük geniş avizeler, süslü tül perdeler, mobilyalarında renklerin birbiriyle uyumu onları mutlu edebilir. Pastel renkleri kullanmak isteyebilirler.  

AKREP BURCU

AKREP BURCU

İddialı burçlardan olan ve koyu renklere düşkün olan Akrepler, sürprizleri ve gizemi severler. Özel kokular vazgeçilmezleridir. Dekorasyonda mumları, sabunları, özel kokulu yağları, duvarda asılı portre resimleri kullanmaktan zevk alırlar. Koyu renkli perdeler, örtüler, mobilyalar ve egzotik kokular kullanabilirler.  

YAY BURCU

YAY BURCU

Keşif yönü baskın olan Yaylar, dekorasyonda kitapları, haritaları kullanmak isteyebilirler. Mor, bej ve pudra renginde duvarlar ve halılar onları rahat hissettirir. Geniş kitaplıklar, eksantrik objeler kullanmaya yatkındırlar.  

OĞLAK BURCU

OĞLAK BURCU

İşkolik olarak nitelendirebileceğimiz oğlaklar, dinlenme alanlarında tam bir konfor ararlar. Pahalı kumaşlar ve eski mobilyalara ilgi duyan Oğlakların favori renkleri; siyah, gri, kahverengi ve yeşildir. Yumuşak dokulu kumaşlar kendilerini iyi hissettirir.  

KOVA BURCU

KOVA BURCU

Hayal gücü kuvvetli ve özgürlüğüne düşkün olan kovalar kendilerini gösterebileceği alanları tercih eder. Favori renkleri; gümüş ve metalik renklerdir. Teknolojik eşyalardan zevk alır. Soyut imgeleri dekorasyonda kullanmak isteyebilirler  

BALIK BURCU

BALIK BURCU

Hayal gücünü özgürce kullanabileceği alanlar ve bu alanlarda su yeşili, su mavisi görmeyi severler. Düşlere dayalı bir estetik anlayışları vardır. Sanatçı ruhlu balıklar estetiğe büyük önem verir. Birbiriyle uyumlu eşyalar olmazsa olmazıdır. Yaratıcı yönüyle bu eşyaları kendi zevkine göre değiştirmekten zevk alabilir.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evliliğin ilk senesini hasarsız atlatmanın yolları