Burdur'da Zeytin Dalı Harekatı'na kadın desteği

Afrin'de terör örgütü başta olmak üzere terör unsurlarına yönelik düzenlenen 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için birçok vatandaş gönüllü askerlik başvurusunda bulundu. Burdur'da yaşayan Songül Sütci de askerlik için başvuruda bulunanlardan biriydi

22 Ocak 2018, Pazartesi 13:26
A A
Burdur'da 45 yaşındaki Songül Sütci, "Zeytin Dalı Harekatı"na katılmak istediğini belirterek bir dilekçeyle Burdur Askerlik Şubesi'ne başvurdu.

Özel güvenlik görevlisi olan Songül Sütci, Burdur Askerlik Şubesi'ne gelerek dilekçe verdi. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Sütci, "Şu an çalışmıyorum. Burdur'da bir kadın olarak ben de askerimizin, polisimizin yanındayım. Askerlik vasıflarını taşıyorum, çağrılmayı bekliyorum. Bir 'Alo' demeleri yeterli." dedi.
 

"ASKERİN POLİSİN BAŞI AĞRISA BENİM CANIM YANAR"


Songül Sütci, özellikle "Zeytin Dalı Harekatı"na katılmak için başvurduğunu belirterek "Askerin polisin başı ağrısa benim canım yanar. Eğer kabul görürse böyle bir harekata katılmak benim için onur olacaktır" diye konuştu.

Sütci, aslında dün farklı meslek gruplarından dört kadın arkadaşıyla başvuru yapmayı planladıklarını ancak müsait olamadıklarını, gelecek günlerde onların da başvuruda bulunacaklarını söyledi.
 

"ASKERE KAYDOLMAK İÇİN GELDİM, KORUCU DA OLURUM"


Sütci, gazetecilere de gösterdiği dilekçesinde, "Ben Songül Sütci, 1973 doğumluyum. Burdurluyum. Askerimin, polisimin 24 saat yanındayım. Askere kaydolmak için geldim, korucu da olurum. Saygılarımla bilgilerinize sunarım." ifadelerini kullandı.

AA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.