Burger King'de dayak yiyen çocuk konuştu

Burger King'de dayak yiyen çocuk konuştu

Suriyeli Halil, Burger King işletme müdürünün burnuna yumruk ve yüzüne tokat attığını, ayaklarını ise tekmelediğini söyledi

24 Ocak 2015, Cumartesi 10:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Şirinevler Burger King şubesinde bir müşterinin bıraktığı patatesleri almak istediği için restoran müdürünün şiddetine maruz kalan 11 yaşındaki Suriyeli Halil Milliyet gazetesinden Seray Yalçın'a konuştu.Şirinevler Burger King şubesinde 21 Ocak akşamı bir müşteriden artan patates ve kola istediği için restoran müdürü tarafından dövülen 11 yaşındaki Suriyeli Halil’in hikayesi yürekleri dağladı. Halil’in sosyal medyaya yansıyan fotoğrafları kısa sürede gündem yaratarak tepki toplamış, Burger King şiddet uygulayan çalışanının işine son vermişti.

2 YIL ÖNCE TÜRKİYE'YE GELDİ

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak 2 yıl önce Türkiye’ye gelen binlerce Suriyeli’den biri olan Halil, gün boyu sokaklarda dilenerek karnını doyurmaya çalışıyor. Ailesiyle Halep’ten Yenibosna’ya gelen ve burada yaşayan Halil’in 28 yaşındaki annesi konfeksiyon işinde çalışırken, 33 yaşındaki babası ise sokakta karton topluyor.

Küçük çocuk, 13 ve 10 yaşındaki 2 kardeşiyle bütün gün İstanbul sokaklarında dolaşarak vatandaşlardan yemek ve para istediğini anlattı.

'PARA VERDİLER' İDDİASI

Olayın olduğu gün patatesleri aç olduğu için almak istediğini söyleyen Halil, kendisine şiddet uygulayan müdürün burnuna yumruk ve yüzüne tokat attığını, ayaklarını ise tekmelediğini anlattı.

Ayrıca iddiaya göre, Burger King şubesi müdürü, Halil’in şiddet görmesinin ardından babasına 100 lira vermek istedi ancak baba parayı kabul etmeyerek müdürün yüzüne fırlattı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Sinovac aşısından sonra Pfizer-BioNTech aşısı olabilir miyim?' sorusuna yanıt