Burun estetiği ameliyatı olmak için girdiği hastaneden cenazesi çıktı!

Diyarbakır'da burun estetiği için ameliyat masasına yatan Erdi Öztürk (29), beyin damarlarında görülen anevrizma adı verilen baloncuk kanama yapınca komaya girdi. Yoğun bakımda tutulan Erdi Öztürk, 5 gün sonra hayatını kaybetti

01 Kasım 2018, Perşembe 17:32 Son Güncelleme:
A A
Burun estetiği ameliyatı olmak için girdiği hastaneden cenazesi çıktı!

Diyarbakır'da yaşayan Erdi Öztürk, burun estetiği ameliyatı olmak için 25 Ekim günü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği'ne başvurdu. Yapılan tetkiklerin ardından Erdi Öztürk, ameliyata alındı. Ameliyat sırasında Öztürk'ün beyin damarlarında görülen ve anevrizma adı verilen baloncuk kanama yapınca komaya girdi. Acil Yoğun Bakım ünitesine kaldırılan Erdi Öztürk, 5 gün sonra 30 Ekim'de yaşamını yitirdi.

HASTANE AÇIKLAMA YAPMADI

Hastane yönetimi konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken Erdi Öztürk'ün beynindeki anevrizmadan kendisinin de haberdar olmadığı ve bunun ancak MR (emar) çekimi sırasında ortaya çıkabileceği belirtildi. 

ANEVRİZMA NEDİR?

Anevrizma, atardamarın zayıf bir noktasının genişleyerek balonlaşmasıdır. Beyin damarlarında görülen ve anevrizma adı verilen baloncuklar, kanama yaptığı takdirde yüksek oranda ölüm ve sakatlık riski taşır. Gelişen tıp teknolojisi sayesinde anevrizma tedavisi çoğu kez açık ameliyata gerek kalmadan, neşter kullanılmadan, kasıktan bir kateterle girilerek tedavi edilebiliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Depremden 5 saat sonra 12 yaşındaki çocuk enkazdan sağ çıkarıldı