Bütün parasını 'sinek'lere yatırdı

Bütün parasını 'sinek'lere yatırdı

İzmir'li Nedim Yalçın, tekstil sektöründen emekli olduktan sonra bütün birikimini karasinekleri yok etmek için harcadı

30 Nisan 2013, Salı 12:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Karasineklerden nefret eden Nedim Yalçın, emekli olduktan sonra bunlardan kurtulmayı işi haline getirdi.

150 BİN TL YATIRIM YAPTI

Evde, bahçede gece gündüz sineklerden kurtulmak için bir formül arayan Yalçın, iki yıllık çalışma sonrası ürettiği cihazları pazarlamaya başladı. Toplam 150 bin TL yatırım yapan Yalçın, şimdiden çok sayıda sipariş aldı. Zehirsiz ve ilaçsız kara sinekleri bir kutuya hapseden cihaz ile çözüm sunan ’Flies’inn’ adlı cihazı tanıtan Yalçın, "Bu Flies’inn cihazını üretmek için 10’dan fazla ülke dolaştım ve 2 yılımı alan bir araştırma yaptım. Yeni yeni piyasaya sürdüğümüz cihaz yüzde yüz sonuç veriyor. Karasineklerden kurtulmanın yolu" dedi.

SİNEKLER KOKUYA GELİYOR

Yalçın cihazın kullanımının çok kolay ve zahmetsiz olduğunu ifade etti. Yalçın, "Öncelikle plastik ve fileden oluşan cihazın alt kısmında bulunan tabağın içine meyve parçaları koyuyoruz. Kokuyu 2 kilometre öteden duyan karasinekler bunun için filenin alt tarafından cihazın içine giriyor ve bir daha çıkamıyor. Sistem bu kadar basit" diye konuştu.

Yalçın, Türkiye’nin dört bir yanından belediyeler ve özel firmaların ilgi gösterdiğini belirttiği cihazdan, yurt dışında ise Sudan, Fas ve Kuzey Irak’a gönderildiğini, internet üzerinden de sattığını söyledi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uçurumun kenarındaki Şeytan Kalesi ilgi odağı oldu