Büyükşehirlerde saldırı hazırlığındaki 3 terörist yakalandı

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde, metropol illerde saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen PKK'lı 3 terörist, silah ve mühimmatları ile yakalandı. Malatya'da da bir otomobilde paketlenmiş 28 kilogram patlayıcı madde ile bomba düzeneği ele geçirildi

02 Kasım 2018, Cuma 09:47 Son Güncelleme:
A A
Büyükşehirlerde saldırı hazırlığındaki 3 terörist yakalandı

Bir istihbaratı değerlendiren Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Dicle ilçesinde eylem hazırlığında olan bir teröristin olduğu yönünde bilgiye ulaştı. Eylem yapmaya hazırlanan teröristi takibe alan ekipler, uygun bir sırada operasyon için düğmeye bastı. Gerçekleştirilen başarılı operasyon ile eylem hazırlığında olan terörist kıskıvrak yakalandı. Silah ve mühimmatla birlikte sağ yakalanan terörist, ifadesi alınmak üzere Dicle İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülürken bölgede geniş kapsamlı çalışma başlatıldı.

MALATYA'DA DA BOMBA YÜKLÜ ARAÇ YAKALANDI

Malatya'da bir otomobilde paketlenmiş 28 kilogram patlayıcı madde ile bomba düzeneği ele geçirildi.

Polis, Elazığ-Malatya Karayolu'ndaki uygulama noktasında şüphe üzerine bir otomobili durdurdu. Aramada, aracın yakıt deposuna zulalanmış C-4 olduğu değerlendirilen 28 kilogram patlayıcı madde ile elektrikli fünye ele geçirildi. Araç sürücüsü A.R.Ü. gözaltına alındı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER AFAD: Hastanelere başvuran 1607 vatandaşımızdan 1515’i taburcu edildi