Büyükçekmece'deki helikopter kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Büyükçekmece'deki helikopter kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, 7 kişinin hayatını kaybettiği Kuğu Havacılık ve Turizm AŞ’ye ait helikopterin düşmesine ilişkin soruşturma başlattı

11 Mart 2017, Cumartesi 12:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Eczacıbaşı’na ait helikopterin 2 pilotu deneyimlerine güvenip yoğun sise rağmen havalandı. İstanbul Büyükçekmece'deki televizyon kulesine çarptılar. Helikopter infilak etti. Pilotlar ve 4'ü Rus 5 yolcu öldü.


SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI


Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, 7 kişinin hayatını kaybettiği Kuğu Havacılık ve Turizm AŞ’ye ait helikopterin düşmesine ilişkin soruşturma başlattı.
 

ADLİ TIP RUSYA'DAN DNA ÖRNEĞİ TALEP ETTİ


4 Rus vatandaşından kimlikleri tespit edilen iki kişinin cenazeleri teslim için İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda bekliyor. Vücut bütünlüğü bozulan ve yanarak tanınmayacak hale gelen 2 kişi için ise Rusya'dan DNA örneği istendi.
 

"KULEDE ÇARPMA İZİ YOK"


Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün “Kulenin üzerinde helikopterin çarptığına dair hiçbir iz yok. Sisten 1 metre ötesi görünmüyordu. Uçuşa nasıl izin verildi anlamadım” dedi. Uzmanlar “Kuyruk kuleyi sıyırmışsa bile helikopter dengesini kaybedip düşebilir” dedi.


Helikopter kazasının nedeni cesaret faciası!

 

İŞTE HELİKOPTERİN DÜŞME ANI


İçinde 2 pilot 5 yolcunun olduğu helikopterin düşüş anı bir akaryakıt istasyonunun güvenlik kamerasına saniye saniye böyle yansımıştı:


 

BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEKLER


Kazada hayatını kaybeden pilotlar Ahmet Bulut ve Alaattin Nacar için Üsküdar Selimiye Camisi'nde öğle namazının ardından cenaze namazı kılınacak. Bulut'un cenazesi, Şile Yeşilvadi Köyü Mezarlığı'nda, Nacar'ın cenazesi ise Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Rusya Direktörü Salim Özen için Altunizade'de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde ikindi vakti cenaze namazı kılınacak. Özen'in cenazesi da Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sarıyer'de domuzlar mesire alanına indi