Büyükerşen yarın CHP'li oluyor

DSP'den istifa eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yarın düzenlenecek törende CHP'ye geçecek

26 Şubat 2011, Cumartesi 12:42
A A
Büyükerşen yarın CHP'li oluyor

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile DSP’den istifa eden belediye meclis üyeleri yarın toplu olarak CHP’ye geçiyor.

Porsuk Spor Salonu’nda 27 Şubat 20011 tarihinde saat 13.30’da düzenlenecek olan törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak. Kılıçdaroğlu, Yılmaz Büyükerşen’e CHP rozetini takacak.

CHP İl teşkilatı da genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Eskişehir’e gelişi ve Yılmaz Büyükerşen’in partilerine katılımı nedeniyle kentteki bilboardlara "Birlikte daha güçlüyüz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve yol arkadaşlarımız CHP rozetlerini takıyor" yazısının yer aldığı afişler astı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP’ye geçişi ile ilgili çeşitli yerel gazetelere ilan verdi. Büyükerşen ilanda Eskişehirlilere şöyle seslendi:

"Sevgili hemşerilerim. Cumhuriyet ideallerine çok genç yaşta gönül verdim. Cumhuriyet’e olan inancım geçen zamanla birlikte küllenmedi, daha da alevlendi.

Çağdaş dünyanın çağdaş bir ferdi olma yolunda kişisel olarak kat ettiğim bütün mesafeyi, özellikle iki şeye borçluyum. Birincisi Cumhuriyet’e ve Atatürk devrimlerine, ikincisi de Eskişehir’de yetişmiş olmama.

Ne Atatürk’e ve ne Cumhuriyet’e, ne de Eskişehir’e hizmet borcumu ödeyebileceğimi zannetmiyorum. Bununla birlikte ödemek için elimden geleni de esirgemediğime sizler şahitsiniz.

Bilin ki, yaptığım her tercih, bu borcu ödemek konusundaki çabamın devamıdır. Bu süreç içinde hepimizin desteğini gördüm. Bu destek benim en kıymetli varlığım oldu. Bugüne kadar ne yaptıysak sizlerle beraber yaptık. Yol arkadaşlarım ve ben CHP rozeti takarken de beraber olacağımızdan eminim."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...