Buzdolabı nasıl temizlenir?

Günlük hayatta en çok kullanılan buzdolabı, belirli aralıklarla temizlenmese bakteri oluşumuna neden olabilir. Peki, buzdolabı nasıl temizlenir? Buzdolabına zarar vermeden buzdolabı temizleme yöntemleri...

01 Kasım 2021, Pazartesi 17:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beyaz eşyaların olmazsa olmazı olan buzdolabı, belirli aralıklarla detaylı bir şekilde temizlenmesi gerekir. Peki, bozdolabı nasıl temizlenir? Size yardımcı olacak buzdolabı temizliği...


TÜM YİYECEKLERİ ÇIKARTIN

TÜM YİYECEKLERİ ÇIKARTIN

Buzdolabı temizliği yaparken içerisinde bulunan bütün eşyaları çıkarıp tezgaha veya masa koyun. Böylece daha rahat hareket etmenizi sağlayacak.


YİYECEK TEMİZLİĞİ

YİYECEK TEMİZLİĞİ

Buzdolabını temizlemeye başlamadan yiyecekleri kontrol edin. Son kullanım tarihi geçmiş, bozulmuş, bayatlamış veya küflenmiş bütün gıdalardan kurtulun.


SÖKÜLEBİLİR RAFLAR

SÖKÜLEBİLİR RAFLAR

Eğer buzdolabı içindeki raflar yerinden kolayca çıkıyorsa hepsini çıkartıp yıkayarak temizlemek hem sizin işinizi kolaylaştıracak hem de daha iyi temizlenmesini sağlayacaktır. Böylece dolabın içini silerken daha fazla hareket alanına sahip olacaksınız.


TEMİZLİK MALZEMESİ

TEMİZLİK MALZEMESİ

Buzdolabı temizliği için kullanılan solüsyonlarla dolabınızı temizleyebilirsiniz. Eğer buzdolabı temizleyiciniz yoksa sirkeli veya karbonatlı sıcak suyla da temizlemeniz yeterli olacaktır.


BÜTÜN BÖLMELERİ KONTROL ET

BÜTÜN BÖLMELERİ KONTROL ET

Rafların içine girdiği ve gözükmeyen bölmeler varsa, o olanları da temizlemeye gayret göster.


RAFLARI KURULA

RAFLARI KURULA

Rafları takmadan önce kuru olduklarından emin ol. Aksi halde lekelenmesi an meselesi olacaktır.


DÜZENLİ DİZ

DÜZENLİ DİZ

Temizliği bitmiş buzdolabına gıdaları yerleştirirken, kullanış önceliğine göre düzgün bir şekilde yerleştirmeye özen göster. Bu düzen günlük hayatını kolaylaştıracaktır.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Giysiden küf nasıl çıkarılır?