Çakma BBG kurbanları konuştu

İstanbul'da jandarmanın operasyon düzenleyerek kurtardığı sahte BBG mağdurları bütün dünyada basına malzeme oldu. 9 genç kız yaşadıklarını anlattı...

14 Eylül 2009, Pazartesi 13:03
A A

Dünyayı güldüren sahte BBG olayının kurbanları yaşadıklarını Star TV'ye anlattı. Büyük hayallerle girdikleri BBG evinden hayalkırıklığı yaşayarak çıkan kızlar, "Umutla bu evden çıkmayı hayal ederken farklı bir şekilde çıktık bu evden" diye özetliyor yaşananları.

Yarışmaya girerken herkes tarafından tanınmayı, ulusal TV'lerde spikerlik, programcılık, dizi film oyunculuğu, sunuculuk gibi aktivitelerde bulunmayı hayal eden yaşları 16 ile 25 arasında değişen 9 kız, 24 saat boyunca 16 kamera tarafından izlendi.

Yaşadıkları havuzlu villayı, kendi evleri gibi gördüklerini belirten ve 2 ay boyunca İstanbul Riva'da bir villada tutulan 9 genç kız, sürekli oyalandıklarını ve sahte haberlerle kandırıldıklarını söyledi.

TV'DE YAYINLANIYOR SANMIŞLAR
Ev içinde olup bitenlerin ulusal kanallarda yayınlandığını sanan kızlar ev içindeki özel görüntülerin sadece internette, para ve kontör karşılığında yayınlandığını öğrenince büyük bir hayalkırıklığı yaşadı.

Yaşadıkları villada can güvenliklerinin olmadığını kaydeden kızlar, ailelerinin özel bir güvenlik şirketi tarafından korunduklarını ve 24 saat ambulans bulunduğunu sandığını da belirtti.

'BİLSEYDİK GELMEZDİK'

Güzel arabalarla alındıklarını ve uçak biletleri de dahil olmak üzere yapılan bütün harcamaların ciddi bir prodüksiyonda olduklarına dair inançlarını artırdığını kaydeden 9 mağdur, 'Türkiye çapında ciddi bir patlama yapmayı hayal ediyorduk, ciddi anlamda patladık. Böyle olacağını bilseydik gelmezdik. Hepimiz bunun sonucunda iyi yerlere gelmeyi bekliyorduk ama olmadı, herşey lafta kaldı" diyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.