'Çaldığım et büyükannemi hatırlatıyordu'

İngiltere'de yaşanan bir hırsızlık olayı, bir hırsızın, savunmasında bugüne kadar duyulmamış bir iddiada bulunmasına yol açtı

26 Mayıs 2013, Pazar 15:22
A A

51 yaşındaki hırsız, mahkemedeki savunmasında, marketten çaldığı eti, ölmüş olan büyükannesini kendisine hatırlattığı için çantasına koyduğunu belirtti…

Hırsızlık olayı, Asda marketler zincirinin İngiltere’nin Sunderland kentine bağlı Washington kasabasında bulunan bir şubesinde gerçekleşti. 51 yaşındaki John Casey, raftan aldığı eti çalıp çantasına attı. Güvenlik kameralarının, olanları kaydettiğinin farkında olmayan adam, tam marketten çıkarken yakayı ele verdi.

O ETİ BİR DAHA GÖRMEMEK İÇİNMİŞ!


Olaydan dolayı mahkemelik olan adam, savunmasında öne sürdüğü bir iddiayla hem jüriyi hem de yargıcı şaşırttı. Büyükannesinin, kan pıhtılaşmasından öldüğünü anlatan adam, gördüğü etin, kendisine büyükannesinin ölümünü hatırlattığını ve bu nedenle, marketteyken et ile bir daha karşılaşmamak için çantasına koyduğunu söyledi.

BİR DAHA KARŞIMA ÇIKARSAN...

Adamın ‘duygusal’ mazereti, mahkemece suçlu bulunmasına engel olamadı. 8 çocuk babası olan Casey, şartlı olarak tahliye edildi. İki gün süren ve 20 bin sterline mal olan mahkemenin sonunda yargıç, “Bir daha önüme gelirsen bu kadar insaflı olmayacağım” dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.