'Çalınan minare o kadar büyük ki hiçbir kılıfa sığmıyor'

'Çalınan minare o kadar büyük ki hiçbir kılıfa sığmıyor'

MHP Muğla Milletvekili ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Erdoğan, yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla ilgili "Çalınan minare o kadar büyük ki bunun hiçbir kılıfa sığacak tarafı yok" dedi

26 Aralık 2013, Perşembe 19:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MHP İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Milletvekili ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erdoğan, "Savcıları, hakimleri ve polisleri engelleyebilirsiniz, ancak Türk milletini engelleyemezsiniz.

İki yıl önce söylediğimiz gibi bu hükümetteki herkesi Yüce Divan'a göndermek, boynumuzun borcudur. Dünyanın başka bir ülkesinde böyle bir şey olsaydı hükümet istifa ederdi. Başbakan paralel devlet yapılanması söylemlerinde bulunuyor.

Kendi atadığı Genelkurmay Başkanı'nı terör örgütü diyerek cezaevine attırdı. Bu operasyonu yürüten Savcı Zekeriya Öz'ün sonuna kadar arkasında olduğunu her fırsatta dile getirdi. Aynı savcı hepimizi dehşete düşüren görüntülerin ortaya çıktığı operasyona imza atınca onu paralel devletin bir çetesi olarak değerlendiriyor.

Çalınan minare o kadar büyük ki bunun hiçbir kılıfa sığacak tarafı yok" diye konuştu. MHP'li Mehmet Erdoğan, yolsuzluğun üzerine gidilmesi gerektiğini söyleyerek hukukun üstünlüğüne dikkat çekti.

Cavit AKGÜN/MUĞLA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meral Akşener: Turizmci destek bekliyor