Çalınan telefonunu 'telefonumu bul' uygulaması sayesinde buldu

Çalınan telefonunu 'telefonumu bul' uygulaması sayesinde buldu

Antalya’nın Kepez ilçesinde telefonunu çaldıran bir genç, daha önce telefonunu eşleştirdiği arkadaşının telefonundan dakikalar içerisinde yer tespiti yaptı. Telefonun çalındığı yerden yaklaşık 500 metre uzaklıkta gencin gösterdiği alanda arama yapan polis ekipleri, kısa sürede telefonu bir ağaç altında buldu.

19 Nisan 2021, Pazartesi 07:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Olay, saat 15.00 sıralarında Kepez ilçesi Toptancı Hal içerisindeki bir markette meydana geldi. Kenan E., arkadaşları ile markete girdiği sırada telefonunu masaya bıraktı. Kısa süre sonra telefonunun yerinde olmadığını gören Kenan E., polise haber verdi. Bu arada 'telefonumu bul' uygulaması aracılığıyla telefon sinyalini yaklaşık 500 metre mesafeden alan Kenan E., Kepez Suç Önleme ve Kepez Polis Merkezi'nden gelen polislerle birlikte belirlenen yerde telefonunu aramaya başladı.

Telefonun sinyal sesinin çalılık içerisinden geldiğini duyan polisler, kağıda sarılı cep telefonunu buldu. Telefonu çalan kişi veya kişilerden şikayetçi olmadığını söyleyen Kenan E., “Bir saat önce markete girmiştik. Alışveriş yaparken telefonu çıkartıp masaya koyduk. 5-10 kişi vardı. Birden kayboldu. Polise haber verdik. Telefonumu daha önceden arkadaşımın telefonuna eşleştirmiştim. Telefonumun çalındığını görünce 'telefonumu bul' uygulamasından sinyal aldım. Sonra da gelip bulduk” dedi.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı